Karadeniz Pet

Doğal kızıştırıcı

kanakan

Yeni Üye
kuşlarıma nijer vermek istemiyorum daha doğal bişeyler yokmu kızdırmak için

turp tohumu çok faydali hemde kızıstırmada nijerden daha iyi

Kuslarim 5-6 aylik yuvayi taktim nijer tohumunu yemlerine karistirarak verdim sevdilerde yediler bol bol. Simdi 3. Yumurta gelmek uzere

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:24 --

Havuc yumurta karisimini en bastan beri veriyorum haftada 1-2 ddfa

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güneş ışığı almayan bir yerdeyse güneş ışığı gören bir yere koymandan ha eğerki güneş ışığı alan bir yerde ise gün içinde daha fazla güneş ışığı almalarını sağlamaktan daha doğal birşey yok bence

Güneş ışığı almayan bir yerdeyse güneş ışığı gören bir yere koymandan ha eğerki güneş ışığı alan bir yerde ise gün içinde daha fazla güneş ışığı almalarını sağlamaktan daha doğal birşey yok bence

Katılıyorum arkadasa

Bence sadece D vitaminiyle olmaz bu iş :)

Bence sadece D vitaminiyle olmaz bu iş :)

bilmiyorum nijer tohumu iş yapar mı ama petshoplarda kızdırıcı yem olarak lanse edilen ürünlerin fos olduğuna inanıyorum düzgün beslenen bir mubişe güneş ışığının faydası olacağına daha çok inanıyorum. ha belki bazı kuşlar vardır tohum ile kızışıyordur orasını bilemem :p

bilmiyorum nijer tohumu iş yapar mı ama petshoplarda kızdırıcı yem olarak lanse edilen ürünlerin fos olduğuna inanıyorum düzgün beslenen bir mubişe güneş ışığının faydası olacağına daha çok inanıyorum. ha belki bazı kuşlar vardır tohum ile kızışıyordur orasını bilemem :p

Iyi bir bakım ve kendi elinizle yaptığınız mama ile sonuca ulaşırsınız diye düşünüyorum, mamaya zaten kızıştırıcı etkisi olan şeyler koyuyoruz yani nijer havuç kırmızı biber gibi

ya arkadaşlar mama benim kuşları ishal ediyor ne yapmak lazım korkumdan veremiyorum

ya arkadaşlar mama benim kuşları ishal ediyor ne yapmak lazım korkumdan veremiyorum

Mama ishal etmez icinde yumurta oldugu icin uzun sure bekletirsen yumurta bozulur ozaman ishal olur mamaligi takip oyle birakma gunes olmayan setin bir yerde ver 3 4 saat sora geri cikar ayrica havucun suyunuda skman gerekiyor sulu kaldiysa ondan olabilir

Havuç verebilirsiniz , sonra kendiniz evde ballı kraker yapıp verebilirsiniz. Yanlız hazır satılan krakerlerden almayın.

Nijer de uygun şekilde verildiği takdirde çok olumlu sonuclar elde edersiniz. Kendim denedim ve gördüm 15 - 20 gün içerisinde nijer vermeye başladıktan sonra kızışmışlardı.

Son düzenleme:
Havuç ver bol bol :)

Geri