Karadeniz Pet

Doğru zamanlama mı?

kupakızı

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Yeşil olan kuş benim 3-4 yaşlarında.

Mavi olan ise kuzenimin 8 yaşında. Ayrı kafesteler ama dışarı çıkardım ikisinide. Yeşil biraz yanaşmaya çalışıyor ama mavi kaçıyor başıma omzuma konuyor. Sizce birbirlerine alışıp uyum sağlayabilirler mi? Birde çiftleşme için yaşları çok mu yaşlı. :D Ayrıca kaç gün ayrı kafeste tutup sonra aynı kafese alabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler yarsımlarınız için.

Ekli dosyalar

• 1498671863526.jpg
    1498671863526.jpg
    331.1 KB · Görüntüleme: 53
Konuyu açtığımda resim atmıştım. Fakat şuan kuyrukla cinsiyet belirlendiğini öğrendikten sonra kuşlarımın cinsiyetlerinden şüpheliyim. o_O Yeşil olanı elimize aldığımızda kuyruğu aşağı bakıyor mavi kuşta öyle. Yalnız yeşilin gagası küçüklüğünden beri renk değiştirerek (bazen mavimsi bazen pembemsi) en son bu rengi aldı. Birbirlerini arada bir gagalıyorlar. Fakat kaşıma durumu ikisinde de yok. Gün içerisinde sakinler. Çok ötüşmüyorlar. Acaba biraz yaşlı oldukları içinmi? Yada cinsiyetleri erkek mi ikisininde?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
Yeşil olan kuş benim 3-4 yaşlarında.

Mavi olan ise kuzenimin 8 yaşında. Ayrı kafesteler ama dışarı çıkardım ikisinide. Yeşil biraz yanaşmaya çalışıyor ama mavi kaçıyor başıma omzuma konuyor. Sizce birbirlerine alışıp uyum sağlayabilirler mi? Birde çiftleşme için yaşları çok mu yaşlı. :D Ayrıca kaç gün ayrı kafeste tutup sonra aynı kafese alabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler yarsımlarınız için.
Ayrıca kızıştırıcı yem, nijer keçi boynuzu tozu ve çörek otu tozu aldım. Ayrıyetten su vitamini ve kalamar kemiğide var kafeslerinde. Erkeği yarın ayrı bir yuvalı kafese alacağım. Aldıktan hemen sonra normal yemle bu saydığım ürünleri karıştırarak her iki kuşada hergün verebilir miyim? 10 gün sonrada dişiyi erkeğin yanına koyabilir miyim sizce?

Hayır biri dişi biri erkek o kesin. Yavrulamaları zor bir ihtimal bunu söyleyim. Ama kuş taşa değebilir. Kızıştıracan diye de çok aşırı E vitamini yüklemesi yapmayın. Daha çok protein önemlidir. Selenyum ve protein içeren bir multi vitamin alıp haftada iki defa kullanma talimatında yazan miktarda verin. Keçi boynuzu vs de az miktarlarda kullanın. Fazla E vitamini depolanıyor vücuttan atılmıyor.

Hayır biri dişi biri erkek o kesin. Yavrulamaları zor bir ihtimal bunu söyleyim. Ama kuş taşa değebilir. Kızıştıracan diye de çok aşırı E vitamini yüklemesi yapmayın. Daha çok protein önemlidir. Selenyum ve protein içeren bir multi vitamin alıp haftada iki defa kullanma talimatında yazan miktarda verin. Keçi boynuzu vs de az miktarlarda kullanın. Fazla E vitamini depolanıyor vücuttan atılmıyor.
Gerçekten açıklayıcı bir cevap oldu. Mümkün olduğunca az takviye kullanacağım. Vitaminlerini henüz yeni almıştım bu resimde gördüğünüz toz vitamin haftada iki kez kullanılsa sizin dediğiniz vitaminle yine aynı yararı gösterir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20170701_212300.jpg
    IMG_20170701_212300.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 19
Sanırım bahsettiğiniz bu vitamin happypati, içerisinde protein varmı emin olamadım ama vitamin E ve selenyum var. Bundan sipariş verdim. :)

Ekli dosyalar

• happy_pati_vitamin_e_selenyum_eslestirme_vitamini_100gr.jpg
    happy_pati_vitamin_e_selenyum_eslestirme_vitamini_100gr.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 15
Hapy paty İçinde protein yok malesef. Siz ayrıca kinoa protein tozu da ısmarlayın. İnsanlar da kullanabilir. Kuşların mamasına da katarsınız. Günlük 0.5 gr kullansanız yeter. İlk geldiğinde 3 gün üstüste kullanın sonrasında haftada 2-3 kez katın mamalarına.

Hapy paty İçinde protein yok malesef. Siz ayrıca kinoa protein tozu da ısmarlayın. İnsanlar da kullanabilir. Kuşların mamasına da katarsınız. Günlük 0.5 gr kullansanız yeter. İlk geldiğinde 3 gün üstüste kullanın sonrasında haftada 2-3 kez katın mamalarına.
Yardımlarınız için çok çok teşekkürler Selçuk Bey. Anladığım kadarıyla yöntemleriniz oldukça başarılı. Söylediklerinize elimden geldiğince uyacağım inşallah. :) İyi çalışmalar, hayırlı akşamlar dilerim.

teşekkür ediyorum. Veterinerlerden medet bulamayınca çok araştırdım hala da devam ediyorum. Faydam olursa ne mutlu...

Ayırma yöntemine geçtiğimde. Dişi kuşum kızıştırıcı yem karışımından yemedi. Şimdi kuşları mecburen bir araya (aynı kafese) getirdim. Dişi kuş halen kızıştırıcı karışımdan yemiyor. :( Ne yapmalıyım?

Nijer tohumunu yiyiyordur fakat siz farketmiyor olabilirsiniz.

Geri