petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dökülen ve tekrar çıkmayan tüyler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Mr DK tarafından 4 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Mr DK

Mr DK New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar 5.5 yaşında bir muhabbet kuşum var.Yaklaşık 4-5 aydır karnının altında dökülen tüyler geri çıkmıyor.Daha önce yanına eş almıştık ancak aldığımız kuş mantarlıydı gagasında ayaklarında vardı ve 1 sene kadar önce öldü.Acaba ondan mı bulaştı. Mantar ilacı ve parazit spreyi kullandım ama nafile.

Yardım edin lütfenn.

Fotoları;

13900987_1062566590459292_1434863373_n.jpg13942203_1062566487125969_2092025017_n.jpg13900732_1062578163791468_1230647507_n.jpg

Ekli Dosyalar:

2. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Güzel kuşmuş.Sanki stresten yolmuş gibi duruyor.Parazit v.s. olsa farklı şekilde dökülürdü.

3. Mr DK

Mr DK New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler ,stresten değil bence,kanatlarını bazen kendisi ısırır ve bağırmaya başlardı kanattığıda oluyodu ,sürekli gözlemliyorum tüylerini yolmuyor .Arada dökülürdü normal olarak ancak şimdi 5 aydır nerdeyse karnında tüy yok ,başka bir hastalıktan olabilir diye düşünüyorum .

4. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Hastalık olsa 5 ayda ölür giderdi kuş.Kanat,kuyruk tüyleride yerinde gayet.
    Gözlemlemeniz gerekiyor.Oralardaki tüyleri napıyor diye.Kendiliğinden dökülse bütün tüyler gider.
    Vitamin eksikliği olabilir,stres olabilir,kuşlarda tüy yolma sorunu diye bir şeyde mevcut.

Size önerim tüy yolmayı engelleyici spreyler var.Alıp kullanın.
    Yanına da tüy yapısını güçlendirici önerim nekton bio,
    ve genel vitamin olarak kullanabileceğiniz bir üründe alabilirsiniz.
    Kalamar,gaga taşı,kum eksik etmeyin.

5. Mr DK

Mr DK New Member

Beğenileri:
    0
    Haklısın kardeşim maşallahı var canavar gibi kuş :D kafama takılmıştı bu durum, yardımın için çok teşekkür ederim deneyeceğim ;)

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    Tüy yolmasını engelleyen spreylerden tercih edip beraberinde "B"vitamini kullanmanız lazım haftada 2 gün. Ürün tavsiyesi isterseniz https://www.mybestpetshop.com/nekton-bio-tüy-vitamini-35-gr-p-6780.html tavsiye ederim genel olarak tüy yapısını düzenleyecek en iyi ürünlerden birisidir bütcenizi zorlar ise altarnatif B vitaminleriini tercih edebilirsiniz

7. Mr DK

Mr DK New Member

Beğenileri:
    0
    Sorun hallolsunda herşeyi yaparım önemi yok :D teşekkür ederim

8. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    Geçmiş olsun

9. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Geçmiş olsun. Bana da hastalık değilde stres gibi geldi

10. Mr DK

Mr DK New Member

Beğenileri:
    0
    Sağol kardeşim, galiba stresten arada çıldırıyo :D ama çok hareketli çevik bi kuş büyük ihtimalle rahatlamaya ihtiyacı var .

11. Rassien

Beğenileri:
    30
    Düzelir umarım. Çok tatlı bir kuş. Bir de o aynayı çıkarmanızı öneririm.Sanki başka kuş varmış gibi geliyor tepki alamayınca psikolojilerini olumsuz etkiliyor.

12. Mr DK

Mr DK New Member

Beğenileri:
    0
    Onu daha öncede söymişlerdi cidden karşıdan tepki alamayınca üzülüyo.Ama 3 tane eş aldık zamanında ikisi öldü neden bilmiyorum biri evden kaçtı, arkadaşı çok sever , yediğini gider ona yedirir. Tek kalınca suskunlaştı biraz normalde ayna yoktu bende aldım bitane, şimdi aynadan ayrılmıyo kendı kendıne muhabbet ediyo eğleniyodur diye çıkarmadım bende.

13. Rassien

Beğenileri:
    30
    Bence o aynayı çıkartıp yeni bir eş alın. Belki strese neden olan etken yalnızlıktır. Ya da sorun bu olmasa bile belki eş alınca düzelir.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşumun karnındaki tüyler döküldü