Karadeniz Pet

Dostlar cinsiyeti nedir kuşu değiştirdim

enderundepderun

Meraklı Üye
Bana 1 sene önce erkek diye verilen ve dişi çıkan kuşu aldığım satıcıyı arayarak sağolsun dürüst satıcı imiş getir değiştirelim dedi değiştirdik. Erkek diye verdiği bu güzel kuşun cinsiyeti ve ırkı aşağıdaki resim linklerine bakarak söylermisiniz bilen dostlar.şimdiden teşekkürler.

Bu arada belirtmeden edemeyeceğim yavru albino beyaz muhabbet kuş için 200 lira istedi sadece sarı muhabbet kuş için 170 lira ve turkuaz mavi beyaz kuş içinde 150 lira istedi burada baktım kuşlar oldukça ucuz acaba hevesli olduğumu ve kuşları çok beğendiğimi görünce keklemeye mi çalıştı anlamadım :)
Değerli dostlar resimleri güncelledim tekrar bakabilirmisiniz lütfen dişi yada erkek olduğuna?

Son düzenleme:
Ben dişi gibi gördüm ama daha net resimler olursa daha kesin sonuç çıkar :)

Bende dişi derim.

Emin olmamakla birlikte ben erkek diyorum, fotograflar cok net degil yaniltiyor biraz.

Yinemi dişi ben erkek diye aldım net resim nasıl olur gündüzmü çekeyim resimlerini?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:27 -->-> Daha önceki mesaj 19:18 --

Yeni resimler ekledim değerli dostlar tekrar bakarmısınız lütfen? Dişi ise değiştireyim satıcı ile iletişime geçeceğim sizin söyleyeceklerinize göre.

gündüz olursa iyi olur bide kamera odaklasın kuşu tam olarak bunalık olunca anlaşılmıyor ama yeni koyulan resimlerde gördüğüm kadarıyla yine dişi diyorum :)

gündüz olursa iyi olur bide kamera odaklasın kuşu tam olarak bunalık olunca anlaşılmıyor ama yeni koyulan resimlerde gördüğüm kadarıyla yine dişi diyorum :)

Teşekkürler üstad avatarındaki beyaz mubiş çok güzel, benim bu kuşu aldığım satıcı beyaz renkli kuşa 200 lira dedi geçen sene verdiği kuş dişi çıkınca geri getirdim beyaz yavruyu beğendim kendi hatası olduğu halde değiştirirm ama 180 lira fark isterim dedi beyaz yavru için :) Bu resmini eklediğimi kesin erkek diye bedava değiştirdi şimdi yarın arayacağım ama yine başlıyacak ona fark isterim buna fark isterim diyecek oysa ikiside kendi hatasından ilkini geçen sene 50 liraya almıştım ondan bide.

Yokmu acaba İstanbul Anadolu Yakasından değerli bir dost erkek yavru verebilecek sahiplendirmek isteyen ücretsiz olarak gözüm gibi bakacağıma emin olabilirsiniz.Evelki sene ölen kuşumu çok arıyorum çok güzeldi ve herşeyi konuşuyordu.

Dostum bu erkek daha net foto atsan çekimşn baya bulanık olmuş eğer burun civarı tek renk veya o renk tonlarındaysa erkek beyaz ceresi olsada mavileşiyor erkek bu büyük ihtimal çok geveze hareketli bir kuşsa erkek oluyor zaten

Dostum bu erkek daha net foto atsan çekimşn baya bulanık olmuş eğer burun civarı tek renk veya o renk tonlarındaysa erkek beyaz ceresi olsada mavileşiyor erkek bu büyük ihtimal çok geveze hareketli bir kuşsa erkek oluyor zaten

Yarın gündüz resim çekeyim öyle yorum alayım o zaman yavru yem bile yiyemiyor ama hareketli ele avuca sığmıyor şu an bile ve geveze sanırım.Birdaha resim göndereyim ben.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:48 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:49 -->-> Daha önceki mesaj 08:48 --

Üstad güncelledim resimleri tekrar bakabilirmsiniz lütfen?

Son düzenleme:
şimdi daha iyi oldu erkek kuş :)

şimdi daha iyi oldu erkek kuş :)

Hay Allah razı olsun üstad :) az kalsın kuşu geri verecektim. Çok sevimli ve ailecek çok sevdik üzülüyorduk bizde geri vereceğiz diye. Çok teşekkür ederim.

Maşallah kuş resimlerden erkek gibi duruyor. Güle güle besle.

Maşallah kuş resimlerden erkek gibi duruyor. Güle güle besle.

Çok teşekkür ederim önceden çok iyi konuşan ve ev halkından birisi olan (Evde oyuncak kavgası yapardı çocuklarla) muhabbet kuşumuz ölmüştü. Onun yeri dolmaz ama şimdiden çok sevdik bu kuşu. Irkını bana satıcı Çekoslavak demişti sizcede öylemi?

Çok teşekkür ederim önceden çok iyi konuşan ve ev halkından birisi olan (Evde oyuncak kavgası yapardı çocuklarla) muhabbet kuşumuz ölmüştü. Onun yeri dolmaz ama şimdiden çok sevdik bu kuşu. Irkını bana satıcı Çekoslavak demişti sizcede öylemi?
Rica ederim. Onun için yandan ve önden elinizde olmadan biraz daha uzaktan resim çekerseniz net bir şey söylenir ırkı için. ama çek olma ihtimali yüksek. Güle güle besleyin.

Rica ederim. Onun için yandan ve önden elinizde olmadan biraz daha uzaktan resim çekerseniz net bir şey söylenir ırkı için. ama çek olma ihtimali yüksek. Güle güle besleyin.

Tamamdıır üstad teşekkürler şimdiden çok geveze ve hareketli yavru olduğu halde sanırım Çek.Çok sağolasın.

Güle güle besleyin. Tüyü kadar ömrü olsun. Eski kuşunuz gibi yine size yoldaş ve evinizin yeni neşe kaynağı olur inşallah

Çok sağolun alakanız ve samimiyetiniz için teşekkür ederim. Sizinde dilediğiniz gibi olsun inşaallah.

Kuş yem yiyor mu yeme düsmus mu? Yuvadan erken ayrilmis ufak gibi geldi bana.

Satıcı ufak yeme konusunda sıkıntı olabilir ama erkek yavru elimde bu var diyerek bu kuşu ve ince yem verdi eğer yemezse bana getir ben sırınga ile beslerim dedi. Onun verdiği yemi kafese döktüm yemeye çalışıyordu baya bir cabalıyordu bende yem yiyor diye seviniyordum ama aslında yiyemiyormuş.Forumdan gördüğüm mama tarifine göre mama yaptım (Haşlanmış havuç,yumurta mısır unu ve bisküvi ile) önüne koydum başta birşey anlamadı ama sonra baya baya bir yedi, kursağına baktım dolmuş.

Bu noktada iyiki sordunuz mamaya devam edeyimmi mamayamı alışır sürekli verirsem? Yoksa kendini toparlar mama sayesinde daha sonra yem yemeyi öğrenirmi?

Son düzenleme:
Geri