petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dövülmüş yavru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sinan Ateş tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Sinan Ateş

Sinan Ateş New Member

Beğenileri:
    0
    Selamün Aleyküm herkese iyi akşamlar çiftlerimden birinin 4 yavru su var hiç biri dün itibariyle daha yuvadan atlamamisti dişi dün bir tane daha yumurta yapmış bu akşam kumese gittiğimde yavrular dan biri kumesten atlamisti hemen ufak bir kaba aspur koyup kafesin tabanına bıraktım yalnız yavru sağlam dayak yemiş hayvanın kafasının üstündeki tüyler dökülmüş birde ufak bir yara acmislar kafasında kanamis biraz dişi yuvadan ciktigindada yavru yu dövmeye çalışıyor diğer yavrular da tüylendiler ama atlamadilar daha yuvadan ne yapmamız tavsiye edersiniz aynısını diğer yavrular ada yaparmi acaba Cevaplayan herkesten allah razı olsun çok teşekkür ederim

2. Emirhan KARAHAN

Yavruyu bence ayir ne olur ne olmaz ayri bir kafese koy yem kirmayi ogrenene kadar kabuksuz yemler aspur vs. ver birazda kabuklu yem verebilirsin öğrenmesi acisindan bu arada kaç günlük yavru ?

3. Sinan Ateş

Sinan Ateş New Member

Beğenileri:
    0
    Yavru 30 günlük falanda yuvadan atlamis ama daha yem kurmayı bilmiyor aspur un kabuğu var ya kardeş bu yavru yem kırmayı bilmiyor ayirsam açlıktan ölür

4. Emirhan KARAHAN

Ayirmasanda anne zarar verir mama yapip verebilirsiniz kusunuza

5. Sinan Ateş

Sinan Ateş New Member

Beğenileri:
    0
    Tabi mama yapıp verebilirim de yer mi bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:51 --

Yeme se bile ben kursagini doldurabilirim ama o zamanda yem kırmayı ogrenemez

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 19:53 --

Dişinin yumurtasını başka bir dişinin altına atıp dişiyimi ayirsam acaba baba bakarmi yavrulara

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

Tabikide mama verebilirim ama yermi acaba yemese bile siringayla ben besleyebilirim ama o zamanda yem kırmayı ogrenemez acaba dişinin yumurtasını başka bir dişinin altına atıp dişiyimi ayirsam erkek bakarmi yavrulara acaba

6. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    babayla birlikte ayrıkafese alyavruyu takipet büyük ihtimalle baba doyuracaktır

7. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Başka kuş başka yumurta ya yatar da yavrulara bakmaz
    sen ayır yavruyu 30 günlük diyorsun sırınga ile besle
    zaten en fazla 10 gun beslesen yeterli
    yem kurmayı öğrenir sen merak etme
    4 yavru çatladığında anne kuşum ölmüştü
    ben baktım hepsine ki seninkinden küçük tü

8. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    Kardes benimde basima geldi senin gibi siringa aldim bazi ustadlara sordum 27.29 gun civarinda bi yavruydu ve dowuodu anne bende ayirdim kabuksuz yemle kabuklu yem koydum kafes tabanina suan alisio ice kirio biraz gine aspurda al sen biraz ondanda koy

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yem kırıyorsa kafese kor başka kafese .. eger kıramıyorsa erkekide yaruların kafesine koy yemlikleri sök yemleri tabana serp

10. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kafayı kanatmışlarsa yaşamaz o kuş

11. Sinan Ateş

Sinan Ateş New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim birincisi babayı ayramam dişi yumurtluyor ve yumurtaya yatıyor çünkü ona bakıyor arti 3 yavrusu daha var onlara da bakıyor 2.cisi büyük bir kafesin tabanına mısır Granülü serdim başka bır ciftimin yeme düşmüş yem kıran 5 yavrusu vardı onları o kafese ayirdim dövülmüş yavru yu da oraya koydum mısır granulunu elimle biraz çekti ve kafesin açılan tabanına ak darı ve yulaf koydum bakalım yarayada vazelin surdum yarinda teramisin falan alıp ondan sürerim olmezse yine yarın en erken 5 6 gibi bakabilirim olmemisse akşamdan siringayla mama verip kursagini doldururum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 22:54 --

Kanamis kafası biraz inşallah yaşar

12. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Doğrusunu yaptın Sinancım, o ekiple beraber öğrenir yemeyi. O kafeste kötü davransalar da elleme, 1-2 güne alışırlar birbirlerine.

13. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bence komple yavruları ayır baba ile baba hepsine bakar bu arada annede yumurtlar

14. hkıral

hkıral Member

Beğenileri:
    0
    Anne bazen agresif davranışlar sergileye biliyor. Bende bir kaç kez rastladım. Ama ben annenin sadece dişi yavrulara zarar verdiğini gözlemledim. Tekrar geçmiş olsun. Umarım yaşar...

15. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    aynı durum benimde başıma geldi 20 gün önce. yavrular 30 günlükken anne dövmeye başladı. bende buradaki arkadaşlara danıştım biraz daha kalsınlar dediler yavruları ve babayı ayır dediler ama anne yine yumurtlamıştı. Yavruları almadığım için sinirlenip iki yumurtasını yuvadan attı. bende ayırdım yavruları. günde bir kaç defa babayı yavruların kafesine aldım yavrularını doyurdu 2-3 gün kadar. çok yemeseler de mama yapıp çay kaşığıyla ağızlarına verdim ,kafes tabanına kabuksuz ve kabuklu yem serpiştirdim bu zaman içinde öğrendiler kırmayı çok şükür.

Sayfayı Paylaş