Karadeniz Pet

Durduk yere hırçınlaşan dişi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mhbtksu06

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşum sakindi elime filan gelince sırmıyordu ancak şimdi parmağımı yaklaştırınca inceden bi ses çıkıp ısırıyor ne yapmam gerek @Sakuram

Kuşunuz kaç aylık?
Onun dışında belli bir dönemde ısırmayı farkederler, tepki vermeyin. Canınız acısa dahi bağırmayın ya da elinizi çekmeyin. Korka korka tedirgin bir şekilde elini uzatıp çeken de olmasın "Ay ısırır mı acaba" diye çünkü asıl bu zaman ısırır. Zamanla düzelecek bir sorun, büyütmemek bizim elimizde.

Dişiler genelde erkeklere göre daha stresli olurlar bu doğrudur ancak dişi eğitilmez diye bir şey de yoktur. Cinsiyete takılmayın, çoğu dişilerin agresifliği sorumluluğunu sahiplenen kişiden gelir. Soruna çözüm bulmak gerekir, büyütmeden halledemeyince agresiflik göürlür. Öyle dişiler vardır ki bildiğim, yuvalığ açıp baktığınızda dahi sizinle beraber yavrularını besler.

benim erkek muhabbet kuşum iyileşti ama kızgın olmalarına rağmen çifleşmiyolar dişi çifleşmek istiyo gibi sanki ama erkekde iş yok neden acaba

Ayırma yönetimini tekrar uyguladım dişi erkeğin yanına gitmek istiyo ama erkek pas bile vermiyr

Mama da yapmalısınız. Ki eğer eş tutmadı iseler bu sorun olması muhtemelen devam eder. Eş değişimi de yapabilirsiniz.

Bir şey diyeceğim erkek dişiden çok çok büyük gibi haklısınız galiba

İSterlerse birbirlerini beslesinler, bu eş tutmaları anlamına gelmez net bir cevap değildir bizim için.

Neyse kendim bir şeyler yapmaya çalışcam imkanım yok havada soğuk

Birde bir erkek muhabbet kuşunun yanına koyduğumda o erkek muhabbet kuşundan daha büyük olmasına rağmen küçük erkek ona gaga filan atıyodu yani dövüyordu ama kendini savunmuyordu neden acaba Benim erkek muhabbet kuşum daha büyük

Birde bir erkek muhabbet kuşunun yanına koyduğumda o erkek muhabbet kuşundan daha büyük olmasına rağmen küçük erkek ona gaga filan atıyodu yani dövüyordu ama kendini savunmuyordu neden acaba Benim erkek muhabbet kuşum daha büyük
Bu dediğinizi net anlayamadım, o dediğiniz kim? Hangi erkeğin yanına koyuyorsunuz? 1 çiftten mi bahsediyoruz yoksa farkı kuşlarda mı var?

Yok sadece 4 kuş var 2 erkek 2 dişi 2
1. çift benim kuşlarım
2.başka bi arkadaşımın
Yani arkadaşımın erkek muhabbet kuşu benim erkek muhabbet kuşuma saldırıyordu ama benim erkek muhabbet kuşum daha büyük kendini neden savunmuyordu anlamadım

Bu durumlar olabilir, detaylı düşünmeye gerek yok çünkü sıkıntı yok ancak çiftleri strese sokmayın, birbirlerini değiş tokuş yapmayın ve salmayın.

Hayır öyle bir şey söz konusu olmaz ama çok ürkek olması üzücü geliyor düzeltemem mi bi şekilde :/

Çiftleri zaten fazla rahatsız etmemek gerekir, fazla ilgilenmek yahur bize ilgi duymasını istemek çiftlere uygun bir düşünce değildir. Bu daha çok eğitilecek kuşlar için düşünülmelidir. Ancak ürkekliğini geçirmek istiyorsanız, fazla üstüne gitmeyin. Korkutmayın, daima konuşun.
Bu konuya da bakabilirsiniz: http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mesele-sevgi-sakuram.62746/

Sakuram son bi soru sorucam kusura bakma rahatsızlık için
O gün kuşumu pet shopcuya götürdüm güvenilir işini iyi bilen bi petshopcu kuşa baktı dediki kursağı aşşağı inmiş Axtım diye bi ilaç verdi suluğuna 3 damla damlatıyorum kursağı aşşağa kadar gelmesi ne demek yani başına geldimi senin böyle bir şey

Görüntü atar mısınız yahut video. Mümkünse dışkıyı da paylaşın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri