Karadeniz Pet

Durum kritik! Lütfen yardım! Ne yapsam bilemiyorum! Yardımmmmm tecrübeli abiler!!!

ertugrul61ts

Yeni Üye
Merhaba, daha öncede bu soruyu sordum ama net bir şekilde şunu yap şeklinde fikir alamadım..

Bizim yavruların en büyüğü yumurtadan çıkalı 25 gün oldu. anne yavruları yedirio ama çok da iyi değil.. Yavrular daha çok istio ötüo vs.. Şimdiye kadar baba anneyi yediriordu anne de yavruları, hatta baba anne kadar yavruları da yedirio du ayrıca.. ama artık anne kafeste erkeği kovalıo, yuvaloığa yaklaştırmıo, ondan yeyip yavruları yedirmio ve babayı da yuvalığa yani yavrulara yaklaştırmıo.. Yavrular yemek için ötünce baba yedirmek için gidio, anne öyle bir saldırıo ki cidden tüyler havada uçuşuo... Anne çok agresif.. yavrulara zarar vermio ama babaya bişe yapacak diye çok korkuyorum.. bu udurmdan baba da etkilendi, o kadar canlı hareketli kuş sanki küstü, kenarda duruo.. yavrular ötünce yedirmek için gitmek istio annenin gazabına uğruo.. ne yapmalıyım?

Ben yedek bi kafes almıştım olur da birşey olursa diye... Yavrular bayaca tüylendi.. bu diğer kafese yavruları yuvalıktan çıkartıp koysam, yanlarına da babayı koysam olur mu?
Bu durumda da depresif anne iyice babadan soğuyup çift olma durumları tehlikeye girer mi acaba?

Ya da hiç bişey yapmadan bu zulme seyirci mi kalmalıyım? yardım lütfen tecrübeli abiler...

Anneyi hemen ayırmanızı tavsiye ederim anne kızışmadan dolayı baya bir kıskannçlık sendromunda erkeğe ve yavrulara zarar veriri anneyi ayırın baba tek başına besler..

Anneyi hemen ayırmanızı tavsiye ederim anne kızışmadan dolayı baya bir kıskannçlık sendromunda erkeğe ve yavrulara zarar veriri anneyi ayırın baba tek başına besler..

anneyi ana kafeste bıraktım, babayı ve yavruları diğer kafese aldım, yavruları da yuvadan çıkardım, zaten en küçüküğü 20 günlük ve baya tüylü.. baba yedirio...o konuda bi sıkıntı yok gerçekten... acaba annenin psikolojisi hepten bozulur da sonradan yeniden erkeği eş olarak kabul etmeme durumu yaşar mı?

Bir de yuvalığı dişinin olduğu kafese takılı mı bıraksam, hemen de yumurtlasın istemem, biraz dinlense iyi olur sanki.. ne yapsam acaba?

Yapacağınız şu babayla yavruları yuvalikli kafeste bırakın anneyi de diğer kafede koyup bir hafta başka odaya koyun benim fikrim bu

Neden yavruların ve babayı çıkardınız ki anneyi çıkarmanız daha mantıklı görünendi. Yavrular yuvalıktan hazır olduklarında kendileri çıksa daha iyi değil miydi?

Bir hafta bir şey olmaz babanın beslediginden emin olun aynı odada olursalar baba ile anne birbirine otup durur babada yavrularla pek ilgilenmez bu yüzden dedim

Neden yavruların ve babayı çıkardınız ki anneyi çıkarmanız daha mantıklı görünendi. Yavrular yuvalıktan hazır olduklarında kendileri çıksa daha iyi değil miydi?

Anne çift olmadan önce de tuhaf bi kuştu... Psikolojisi bozuk gibi... Dedim şimdi onu yabancı bir kafese koysam hepten sıyıracak.. Yem de yemez filan.. O sebeple..

Sent from my iPad using Tapatalk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:30 -->-> Daha önceki mesaj 22:29 --

Bir hafta bir şey olmaz babanın beslediginden emin olun aynı odada olursalar baba ile anne birbirine otup durur babada yavrularla pek ilgilenmez bu yüzden dedim

Tamam o vakit... O şekilde yapayım... İnşaAllah dişi erkek tekrar birleştirince uyum sağlayabilirler.. Benim dişi gerçekten sanki psikolojik sorunlu...

Tekrar uyum sağlayıp çiftleşirler ama bu böyle devam eder babanın baktığından emin olun

Ayırmakla çok iyi etmişsiniz. Böyle tuhaf dişilerin hem erkeği hem de yavruları öldürdüğünü gördüm. En akıllıca durum uzunca bir müddet ayrı kalmaları. Belki uslanır o zaman.

Ayırmakla çok iyi etmişsiniz. Böyle tuhaf dişilerin hem erkeği hem de yavruları öldürdüğünü gördüm. En akıllıca durum uzunca bir müddet ayrı kalmaları. Belki uslanır o zaman.

İnşAllah doğru yapmışımdır, erkek çok masum hala dişinin yanın gitmek istiyo... Bakalım ne olur...

Geri