Karadeniz Pet

Düşük Bütçeli Kafes Yapımım

Zeki BALCI

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 2 buçuk ay önce muhabbet kuşu beslemeye başladım ve onlara çok alıştım onlarla ilgilenmek beni Mutlu ediyo ve tabiki onlar için bişeyler yapmak.

Geçen hafta kuşlarımın kafesinin küçük olması, büyük kafeslerin oturduğum yerde pahalı olması ve kuşların olduğu odanın geceleri ısısının düşmesinden dolayı onlara kafes yapmaya karar verdim.

İlk önce burdaki konularda gördüğüm BST kafesten 60x40 kafes ön teli ,60x40 ızgara ve tavanın siparişini verdim
f1c979380b7685206da9708a0ef06b6f.jpg

Daha sonra elimde bulunan eski mutfak dolaplarını tellere uygun kestim
639e21097de4b1371cf187bb40e90a07.jpg

Aydınlatma için yine elimde bulunan LED'leri kullandım 12v.luk adaptörle çalıştırdım
567d09d0ee119b0151f24dada8cb81d2.jpg

Toplamda 38malzemeler+7 lira kargo ücreti olmak üzere 45 liraya malettim artık rahatlar.

Burdaki herkesin emeği var bu kafesin üstünde hepinize teşekkür ederim.Yorumlarınızı ve önerilerini bekliyorum.
Saygılar.
04f63d823ce577582626be2e8a9c8189.jpg
045e371ee5f141f2ccb6ed9ce5dabcc9.jpg
d7b4bf2f237795690e85b94185d49538.jpg
239c4e195ab0af84b44994cd4c88ac05.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Elinize emeğinize sağlık.Güle güle kullanın. Yandaki yuvalık yerine hazır yuvalık takmaktansa o alanın önüne bir kapak yapıp içine plastik folluk koyarak kullanılırsa daha geniş ve havadar bir yuvalık elde edilir bence.

Teşekkür ederim Uğur bey.
Dediğim gibi geceleri kuşların oldukları oda biraz soğuk olduğu için ne kadar dar alan o kadar sıcaklık mantığıyla yaptım ve birazda elimde hazır varken tekrardan kesim yapmam diye düşündüm.

Ellerinize sağlık. Çok güzel olmuş. Hazır satılanlardansa kendi yaptığınız daha güzel ve kullanışlı olmuş. Sonuçta bir emek var. İyi günlerde kullanın.

elinize sağlık. yaptığınız led günışığı (sarı) renginde olsa daha güzel olurmuş. belki kuşlarında bizim gibi beyaz ışıkta psikolojileri olumsuz yönde etkileniyodur

Eline, emeğine sağlık. Gayet başarılı olmuş.

Teşekkür ederim gökhan bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:19 -->-> Daha önceki mesaj 06:18 --

elinize sağlık. yaptığınız led günışığı (sarı) renginde olsa daha güzel olurmuş. belki kuşlarında bizim gibi beyaz ışıkta psikolojileri olumsuz yönde etkileniyodur

Teşekkür ederim doğukan bey ilk fırsatta değiştirmeyi düşünüyorum.elimde bu olduğu için bunu kullandım.

El emeği ile yapılan herşey takdire şayandır. Elinize sağlık...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok güzel olmuş fakat ledi bencede 4300k renkte alırsanız daha güzel olabilir gördüğüme göre 6000k ve bu bizim gözümüzü alıyor ki kuşların daha hassastır.

El emeği ile yapılan herşey takdire şayandır. Elinize sağlık...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tesekkurler

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:44 --

çok güzel olmuş fakat ledi bencede 4300k renkte alırsanız daha güzel olabilir gördüğüme göre 6000k ve bu bizim gözümüzü alıyor ki kuşların daha hassastır.
Tesekkur ederim bütün elektrikcilerde bulurum heralde birde sari renk almayi dusunuyorum sari rengi varmidir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:54 -->-> Daha önceki mesaj 18:46 --

5fc1f2120344b0686f751cc95ef15078.jpg
birde led in hepsini kullanmadim ve gözlerini almamasi icin terse cevirdim led i.Simdilik idare eder umarim ilk firsatta degistiricem.

güzel olmakla beraber bir hata var, onu belirtmek isterim. ön telin üst kısmında çok fazla açıklık var ve kapak malzemesi çok ince. kuşlar orayı keşfettiklerinde dışarı kaçmaları için sadece birkaç saat yetecektir. o bölmeyi kalın bir çıta ile içeri 1 cm girecek şekilde doldurmanızı öneririm.

güzel olmakla beraber bir hata var, onu belirtmek isterim. ön telin üst kısmında çok fazla açıklık var ve kapak malzemesi çok ince. kuşlar orayı keşfettiklerinde dışarı kaçmaları için sadece birkaç saat yetecektir. o bölmeyi kalın bir çıta ile içeri 1 cm girecek şekilde doldurmanızı öneririm.
Tesekkur ederim deniz bey o hata son anda üst malzemeyi degistirmem yüzünden oldu aslında alttaki tahtayla ayniydi ve tele sıfır gidiyodu ölcüleri ama kafes cok agır olacagı için değiştirdim tahtanın kalınlıgı 2 cm.cıtayıda takıcam dediginiz gibi yapicam acelesi yok aslında kuslarin yaninda gun boyu biri oluyo geceleride tül örtüyorum yinede takmak gerek ama.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:07 --

Güzel olmuş güle güle kullanın.
Tesekkur ederim yavuz bey

Elinize emeğinize işleyen parmaklariniza sağlık çok güzel olmuş Güle güle kullanın

Guzel olmus ellerinize saglik.Onde korumalik yokmu...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Geri