Karadeniz Pet

Düşünceleriniz??

Birini kardeşim yurtta yanına arkadaş olsun diye almıştı.. Yurtta bakıcaktı. :) Sonra okul btince yanımıza geldi. Alışınca değiştirmek pek kolay olmuyor maalesef. Birde konuşmaya başladı. Ki konuşmasa da değiştiremezdik biz. Evden bi çocuğu evlatlık vermiş gibi olurduk. :D Biraz daha sabretsinler.

bence atma koy bi kenarda kalsı. bir gün olur lazım gelir. yem biter evde bişey olur geçici süre yem tedarik edene kadar takarsınız :D bende de var 1 tane yem paketinden çıkmıştı çekmecede duruyor.

bence atma koy bi kenarda kalsı. bir gün olur lazım gelir. yem biter evde bişey olur geçici süre yem tedarik edene kadar takarsınız :D bende de var 1 tane yem paketinden çıkmıştı çekmecede duruyor.
Yem kalmazsa komşulara giderim. :D Onlar bana geliyolar :) YAnlız arkadaşın konusunu baya bir konu dışına çıkardık. Kızacak bize :)

valla konuda ömer ve ben varsak o konu her yere uzuyor nedense :D çokmu çenemiz düşük artık bilemiyorum :D sende aşağı kalmazsın bizden hani :D hehe. hem sohbet ediyorken bilgi paylaşımıda yapıyoruz ister istemez kızmaz konuyu açan arkadaş bence :)
şu hayırlı iş olsun sonra sendekinin yanına dişi alırsın onlar da mutlu mesut bi yuva kurar :D

sıcak ortam olsun insanlar da sıkılmasın diyedir o :D Bende öyle düşnüyorum 3 yuvayı biranda kurarız bianda çıkar arada :D

sıcak ortam olsun insanlar da sıkılmasın diyedir o :D Bende öyle düşnüyorum 3 yuvayı biranda kurarız bianda çıkar arada :D
valla konuda ömer ve ben varsak o konu her yere uzuyor nedense :D çokmu çenemiz düşük artık bilemiyorum :D sende aşağı kalmazsın bizden hani :D hehe. hem sohbet ediyorken bilgi paylaşımıda yapıyoruz ister istemez kızmaz konuyu açan arkadaş bence :)
şu hayırlı iş olsun sonra sendekinin yanına dişi alırsın onlar da mutlu mesut bi yuva kurar :D
oo şakırde burdaymıs kardesım benım :D renan gıttı gelmedı onun yerıne benım adasım geldı 3 lu gene tamamlandı :D

yok bi ömerdan daha korkmadım da adaş olmanızı pek mümkün bulamadım ondan gülüyorum :D

ya ömer git başımdan deminden beri gülüyorum yaaa :D söylemicem söylemicem dedim de dayanamıyorum senin adın mervemi arkadaş yaa nasıl adaşlık bu böyle :D

an itibariyle ömer:

rJAgJ3.jpg

ya ömer git başımdan deminden beri gülüyorum yaaa :D söylemicem söylemicem dedim de dayanamıyorum senin adın mervemi arkadaş yaa nasıl adaşlık bu böyle :D

an itibariyle ömer:

rJAgJ3.jpg
hahahahhah kardesım merve yazmıorkı tek sen anlamamıssın ömer merve yazıor orda ıyı oku hehe :D

maşallah çok güzel bir kuş.Sağlıklı beslemeler. Elif hamın diğer konular hakkında bilgi vermiş. Ancak veteriner konusunda yorum yapmak istiyorum. Denildiği gibi veteriner ilginemez. Ki ilgilensede akşamları yalnız kalacaktır. Ve eğer kaldığı yerde başka canlılar da olursa ürkmesine neden olabilir. Ve bu süreç şuan kat ettiğiniz yolu en başa sarabilir.Eğer gideceğiniz yer de uzun kalacaksanız ve imkanınız var ise kuşunuzu tedbirlerini aldıktan sonra yanınızda götürmelisiniz derim. Elleriniz titrediği sürece kuşunuz da sizden korkar. Elinize alıştırmak en iyisi.Omzunuza da alışsın tabi ama elden korkmayın derim.
dün akşam denedim titretmedim geldi çıktı elime.çok gıdıklıyo ama:D bugün dışarı çıkardım uçtu uçtu elime kondu.omzuma almayı denedim bu sefer koluma tırmandı:D o titreme sorununu hallettim yani
bide mamayı ikinci yemliğe koysam olur mu yoksa mama için özel kap mı var?

Son düzenleme:
doğal ortam olsun diye odaya dallar falan getirdim.amazon ormanına döndü oda. bide konu baya dağılmış:D:D

Son düzenleme:
dün akşam denedim titretmedim geldi çıktı elime.çok gıdıklıyo ama:D bugün dışarı çıkardım uçtu uçtu elime kondu.omzuma almayı denedim bu sefer koluma tırmandı:D o titreme sorununu hallettim yani
bide mamayı ikinci yemliğe koysam olur mu yoksa mama için özel kap mı var?
Çok iyi olmuş.Bu şekilde alışması sizinde daha çok hoşunuza gitmiş belli ki :) Çok iyi bir yol kat etmişsiniz maşşalh.Eğer mamayı direk yiyorsa ikinci bir kaba koyabilirsiniz. Ama yemiyorsa önce yem olan kabı çıkarıp tabi ki çok uzun süreli değil önce mamaya alıştırıp sonradan iki yemliğe dönebilirsiniz. Mesela siz evdeyken yemi değil de mamayı asın kafesine. Biraz takıp edin. Baktınız çok acıkmasına rağmen yemiyor yemini takarsanız. Ama yiyorsa biraz alışması için mamayı bırap daha sonra yemliği ek olarak takabilirsiniz diye düşünüyorum.

Evet konu baya bir saptı kusura bakmayın. :) Açıkcası hangi konu olduğunu siz yazınca hatırladım. :)

Geri