petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Elimde bu vardi sizce bu kafes bikac hafta idare edermi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Kafes ve Aksesuar Seçimi' forumundadır ve Kivim benim tarafından 26 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Nasil sizce o kadar kucukmu?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çok değişik bir kafes. İlk defa görüyorum.
    Küçük ancak birkaç hafta idare eder.

3. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Dandik ya abim ondandir:D boyali falan diyede korkuyorum bende ondan cok tutmam

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Geçici olarak işinizi görür ama en kısa zamanda daha uygun bir kafes edinebilirseniz daha iyi olur.

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Kafes güzel fakat çok küçük. Eğer size alışıksa salın, bu kafeste sürekli durmasın bence. En kısa zamanda da geniş rahat bir kafes alın derim.

6. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Hic aliskin degil salamiyorum ama daha buyuk alicam:)

7. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Hayde hayırlısı olsun, en tez zamanda inşAllah. :)

8. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Bi alissa elime kafese sokmam:D bide bisi sorucam simdi benim baska 3 disi kusum var bu erkek suan iki disi ayri 1 disi ayri ve bu oglan uc ayri kafesteler iki disi diger disiyi dovuyo diye ayirdim erkekle disiler kavga edermi mesela uc disi 1 erkek ayni kafeste sorun olurmu?

9. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Eş tutmalarına göre değişir bu durum. 1 dişi eş tutup diğeri tutmadığı zaman doğal olarak, kafeste sıkıntı olabilir. Daha yuvalıktan atlayan yavruyu dövüyor çiftler, büyüğüyle hayli hayli anlaşamayabilirler. Tabi 2 dişiden 1ini geçtim, 2si de erkeği istemezse yine sorun çıkar.
    Ayrıca kafeste dişi kuş baskın olmamalı, o zaman erkek pasif duruma düşüyor ve kavgalar kaçınılmaz oluyor. O yüzden genelde dişiyi erkeğin yanına atma taraftarıyım. :) Tek olan dişinin yanına atmayı deneyin olmadı. :) Aslında erkeğin seçeneği de bolmuş ya, 3ünden 1iyle tutarlar diye düşünüyorum. :)

10. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Ya es olsunlar istemiyorum aslinda arkadas arkadas takilsalar kafeste yuvalik falanda takmam:D sey iki disi kusum 3-4 aylik bitane disim bu erkekle yasit gibi 6 aylik falan ondan tek bi sansi var aslinda:D belki ileride ikisini ese atabilirim ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:50 -->-> Daha önceki mesaj 12:47 --

Tek olan disi cok kucuk hem cok evcil onu yapmam;D

11. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Erkek 2 yaşında dişi 2 aylık olsa bile alıştılar mı sorun yok. Eş tuttu mu tutarlar. :) Öyle arkadaş arkadaş takılsınlar yok, ateşle barut yanyana durur muymuş hiç? :D Eşseler vakti gelince zaten siz istemeseniz de onlar çiftleşirler yuvalık takmasanız da dişi oraya buraya mecburen yumurtlar. :) Bence bi' eşe atın derim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:51 -->-> Daha önceki mesaj 12:50 --

O zaman diğer dişilerle bi hal edin derim. :D

12. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    İste yalniz yasayan kus bide sanirim fransiz tuy dokumu hastasi yani ambiraz suphem var o yuzden bu riski alamam. :D ama bitane az evcil olan kusumla es yaparim olmadi dedigin gibi ilk alistirayimda kendime:D

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Kafes ufak tabii ki. Gecici olarak olur. Yakin zamanda pirinc tarzi bir kafes alirsaniz kus rahat edecektir. Masallah.

14. flaw27

flaw27 New Member

Beğenileri:
    0
    salın gitsin kapı pencere açık değilse kendi kendine acıktıkça girer

15. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Aynen princ orta boy bisi alicam

16. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah güzel kafes avize gibi :) kısa süreli kullanın ancak bu kafes ötüm kuşu için vs iyi olurdu as dinle :)

Sayfayı Paylaş