petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

elle besleme video

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Bilal KURDDAN tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    [YOUTUBE]5SKlt2KRIhM[/YOUTUBE]

2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Tamda elle kuş besleme için araştırma yapmak için internete girmiştim. İsabetli oldu. Videoyu da sen hazırlamışsın sanırım. Emek ve paylaşımın için teşekkürler @Bilal KURDDAN.

Bu uygulamayı yem yemeyen büyük kuşlarda da uygulayabilir miyiz? Benim kuşlardan biri çok aç ve sürekli yem arıyor. Kaç tane yem değiştirdiysem yemedi. Çok zayıfladı ve çok aç. Kafesin tabanında sürekli yem arıyor. Aspur verdim onu da yemedi. Mama olarak tahıllı hazır mamalar var onlardan versem olur mu?

#2 Muhabbet32, 8 Eylül 2014
    Son düzenleme: 8 Eylül 2014
  3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Güzel bir çalışma olmuş Bilalcim.
    Pek çok arkadaşa faydalı olacaktır. Teşekkürler..

4. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tahıllı mama sıkıntı oluyor geçmiyor enjek. buğday nişhastası ve irmik en güzeli

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Guzel paylasım. Tesekkurler.

6. xxxsa

xxxsa Guest

benımde 3 yavru muhabetım war 25 gunu gectıler annesi dövdügü icin ayrı kafese aldım fakat yem kıramıyorlar videonuda ızledımde abı fakat beceremeyıp öldürürüm dıye korkuyorum baska bı onerın varmı abi

7. Berkay KARAKAYA

Bende yeni muhabbet kuşu alacağım..Yani biraz acemiyim kuş konusunda verebilirim videodaki gibi ama kuşa bir şey yaparım zarar veririm korkum var başka bir öneriniz,yöntem var mı?

8. kemanci

kemanci New Member

Beğenileri:
    0
    Yöntem basit ve anlaşır, dikkat edilmesi gereken nokta hayvanın sol elimize aldığımızı düşünür isek sağ tarafında yemek borusu, sol tarafında ise nefes borusu olduğudur. Buna dikkat etmek lazım aksi takdirde ciğerlerini mamayla doldurup hayvanı öldürebiliriz. Ve anti parantez olsun; kullandığınız sert plastik hayvanın yemek borusuna zarar vericektir bu ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaratır kuşunuza. Bunun için kullanılabilecek en güzel aparat; bisikletcilerde bulunan subap yani sibop lastiğidir. Yumuşaktır hiçbir şekilde hayvana zararı dokunmaz bilgilerinize...

9. baymage

baymage New Member

Beğenileri:
    0
    öncelikle elinize sağlık . buğday nişastası ve irmiğin içine kayısının biraz daha cıvık kıvamında yumurta koysak enjekte edeceğimiz zaman sıkıntı çıkar mı? bide hayvanın doyma kapasitesini ve kaç saat arayla kursak boşalır ?

10. Mercimek

Mercimek New Member

Beğenileri:
    0
    bu olaydan biraz korktum elimde çok hareket ediyor sağ sola dönmeye çalışıyor :/ aparatsız vermeye çalışıyorum.

#10 Mercimek, 16 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 16 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş