Karadeniz Pet

Erkeğe ne zaman eş alınır?

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
Medya öğesini görüntüle 338
Arkadaşlar kuşumuz evimizde birkaç günlük. Yaşı da 2-3 ay civarı sanırım. Bize alışmasını istiyorum o yüzden tek aldım ama bir yandan da ileriye dönük eşi olsun da istiyorum. Birkaç ay sonra eş alsam bize alışmış haliyle eşine alışmakta zorlanır mı, eş olurlar mı?
Ayrıca erkeğe eş seçmede uyulması gereken kural veya bir yöntem var mı?

Erkegi disi kus secerken disi kuslarin oldugu bi salmana birakicaksin o kendi secicek 9 10 aylikken al. Egit sknti olmaz konusan kuslari ciftlestiren var.

O yöntem dişiye eş seçerken diye biliyordum, erkekte de mi böyle? Yani belki de kuşu dişilerin içine salınca dişilerden birinin bizimkini seçmesini bekleyeceğiz. :)

Bir kaç videoda görmüştüm. Her ne kadar size alışık olursa olsun kuş biraz uzaklaşıyor sizden. Son günlerde bende bunu düşünmeye başladım. Önceden 1 dişi aldım. Erkek diye almıştım dişi olduğunu öğrendim. Konuşturmak istediğim için yanına erkek alıp onları eş yapıp odama koydum. Salona da ayrıca erkek aldım koydum. Odam salondan uzak. Tek başına yalnız kaldıkça acaba eş alsam uzaklaşır mı demeye başladım. Şu fikre vardım ki daha alalı 2 ay oldu. Maşallahımız var dost olduk hic ayrılmıyoruz. Ama ne zaman çiftimin yanına getirip koysam 5 dakika dursa bile salona tekrar götürdüğum zaman kaçmalar sürekli odama uçmalar. Parmağıma konmaya can atan kuş birden hiçbir şeye alışmamış kuşa dönüyor. O yüzden belki de 2 yaşında falan olursa daha az pişmanlık duyarız belkide. Eşiyle insan gibi konuşan kuşlarda var. Ama konuşmaları bence uzaklaşmayacakları anlamına gelmiyor

Önceki kuşumda o uzaklaşmayı ben de yaşamıştım. Yaklaşık 2,5 yıldan sonra yanına eş almıştım ama eş seçtirmeyi bilmiyordum kendim alıp getirdim. Bizim oğlan çok istekliydi ama dişi pas vermiyordu. Bir aya yakın durdu sonra dişiyi geri götürdüm. Normalde elime çok rahat gelen kuşumuz o süreçte kafese elimi soktuğunda gözlerini parmağıma dikip tüylerini kabartıyordu her an kakacak gibi. Ben de korkup elimi geri çekiyordum :D

6 aylik olunca alabilirsiniz cok fazla gec kalmayin

9 Ay olunca ala bilirsiniz fazla erken almayın yavruların sakat doğma ihtimali var

9 Ay olunca ala bilirsiniz fazla erken almayın yavruların sakat doğma ihtimali var

Erkeğin gençken çiftleşmesinin böyle bir sonucu oluyor mu? Bir de aklıma geldi, örneğin kardeş kuşların veya yakın akraba kuşların eş olmasında bu tarz sıkıntılar doğuyor mudur?

Erkeğin gençken çiftleşmesinin böyle bir sonucu oluyor mu? Bir de aklıma geldi, örneğin kardeş kuşların veya yakın akraba kuşların eş olmasında bu tarz sıkıntılar doğuyor mudur?
Kardeş Kuşlarda %70 Sakat Doğma İhtimali var sadece erkekde değil dişilerde oluyor benim 9 Aylık erkek Kusum 5 aylık dişi vardı aldığım gibi verdim kuşları

Geri