Karadeniz Pet

Erkeği değiştirsem mi?

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Erkek kur yapmaya başlıyınca dişi kur yapmasına izin vermiyor ve erkek hemen bırakıyor kuru benim bildiğim erkek pes etmez ama bu hemen kesiyor kur yapmayı dişi onu yuvalığa kovalıyor ve yuvalığın önünde durup erkeği kaşıyor sanırım kur yapmasın diye yapıyor olabilir.
Birde dişini kuyruğu kanadı düşük şekilde duruyor bazen de normal duruyor.
Erkek kuşu değiştirsem mi acaba yeni alcağım erkeğede böyle yapar mı acaba?
Dişi kuşum konuşuyor ve ele alışkın onu değiştirmem.
Ne önerirsiniz?
7255Jm.jpg

6YddBN.jpg

lBmmGk.jpg

zQ9976.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:53 -->-> Daha önceki mesaj 13:50 --

Cevap verecek yok mu?

Erkek daha kızışmamış, dişi kızışkın ama erkeğin hemen kuru kesmesi o yüzden, zaman verin biraz kış geliyor çiftleşme olacaktır.

Daha önce yumurtası var diyenler oldu kanadı kuyruğu çok düyor özellie akşamları çok belli oluyor.

Resimlerdeki gibi ise çok koyu mavi değil.

Haklısınız sizce çok fazla zaman alır mı çiftleşmeleri veya erkeğin kızgınlaşması yoksa kızışmış bir erkek kuş almak istiyorum zaten 2 aydır bekliyorum daha fazla beklemek istemem siz daha tecrübelisiniz.

Bu işlerde sabırlı olmak gerekir, kendi kuşlarınızı en iyi gene siz bilirsiniz, onlarla ilgili sezileriniz vardır.. Çiftleşmeyecek gibi görünüyorlarsa yeni erkek alabilirsiniz, bu size kalmış.

benim dişide senin dişi gibi duruyor banada yumurta var dediler bakalım bekliyorz :D

Geri