Karadeniz Pet

Erkeğin dişiyi yuvaya sokmaması

Yavrulukta beslemenmesi gereken yavru var iken erkeğin dişiyi yuvaya sokmaması bir durum ne için olabilir. 2 gün öncede 2 kez tekrar çiftleştiğini gördüm. Erkek yavruları kıskanıyor mu, dişinin sesi değişiyor. sanki bırak yuvaya gireceğim gibi. Erkek yuvalıgın kapısında geziniyor. Tünekte birbirinin ağzınada kusuyorlar. Bu yuvalıga girdirmemesine anlam veremedim.

Erkek tekrardan kızışmış aynı durum bende de oldu erkeği ayırdım dişi rahat etti yavrulara rahatça baktı yeme düşünce erkeği tekrar kafese koydum.

Yvarulara zarar gelmesinden kokuyorum anlattıgım duruma göre erkeği ayırmalıyım. Ayırsam dişi yavrulara bakabilir mi?

Tabiki bakar ama iyi takip et erkek dişiyi engellidiğine eminsen ayırmaktan başka çaren yok.

Dişi yavrulara bakabilir. Sizde yumurta maması yaparak dişinin yavrulara bakmasına yardımcı olabilirsiniz.

Tabiki bakar ama iyi takip et erkek dişiyi engellidiğine eminsen ayırmaktan başka çaren yok.
Bu takip süresi uzamaması açısından sormalıyım bugun basladı bu olay. ne zamana kadar vaktim vardır sizce tam emin olmak için.

Dişi yavrulara bakabilir. Sizde yumurta maması yaparak dişinin yavrulara bakmasına yardımcı olabilirsiniz.

Mama normalde 2 günde 1 veriyordum ayırırsam hergün veririm.

Akşama kadar devam ederse ayır ama fazla da bekleme yavruların sık sık besleniyor çünkü. Uğur genç üstadın dediği gibi mamaya ağırlık veririsin bişey olmaz inşallah

görmemesi bence daha iyi olur.

Geri