Karadeniz Pet

Erkeğin ilgisizliği

Ufuk Tosun

Meraklı Üye
Sayın değerli üretici abilerim ablalarım, 1 hafta önce ayrı ayrı yerlerden 1 erkek 1 dişi muhabbet kuşu aldım. Kuşları ilk aldığımda erkek tüye girdi ayırdım, erkekten sonra dişide tüye girdi. Maşallah kuşlarda hiçbir sağlık sorunu yok, ben bu ayırma işleminden sonra dün kuşları birleştirdim dişi direk yuvayı incelemeye başladı içine girdi kapısını falan kemiriyor. Bugünde gözlemledim yine arada bi giriyor kontrol ediyor. Tüm bakımları eksiksiz maması, buğday çimlendirmesi, az miktarda Nijeri herşeyleri var. Yani kendimden iyi bakıyorum. Ama erkek dişiye kur yapmıyor gayet hareketli ikiside ama kur yapmıyor. Sizce aceleci mi davranıyorum. Tavsiyeleriniz önerileriniz neler? Günde 2 3 saat muhabbet kuşu sesi açıyorum, erkeğin tüyü bitti bitecek, dişide tüyde fakat hiç tüydeymiş gibi değil. Tavsiyelerinize ihtiyacım var teşekkürler.

Peki erkekte dişiden uzak durma gibi bir durum var mı ? Dişi yaklaşınca erkek vuruyor mu ? Tunegine gelince baska bir tunege atlıyor mu mesela...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yok hayır, tek tünek var zaten kafeste, birbirlerine vurmuyorlar kavga etmiyorlar. Dişi arada erkeğin omzuna vuruyor. Kavga dövüş kaçma gibi şeyler yok ama ilgide yok erkekte

Yok hayır, tek tünek var zaten kafeste, birbirlerine vurmuyorlar kavga etmiyorlar. Dişi arada erkeğin omzuna vuruyor. Kavga dövüş kaçma gibi şeyler yok ama ilgide yok erkekte
Anladım...Bu durumda beklemenizi öneririm 1 hafta erken bir süre,erkek kaçsaydı degisin derdim...Ama yinede bu güzel dişiye yeşil baskın iri bir çekoslovak kus iyi giderdi bence...

Konuyla alakasiz olacak ama kuşları daracık alanda görünce üzüldüm. Şahsi olarak cifthane için küçük bir kafes. Ortasını açında rahatça hareket etsin hayvanlar

Konuyla alakasiz olacak ama kuşları daracık alanda görünce üzüldüm. Şahsi olarak cifthane için küçük bir kafes. Ortasını açında rahatça hareket etsin hayvanlar
Açıcam zaten aklımda o var kocaman kafes onların olacak, sadece şimdilik yeni çift oldukları için yarını kapattım tek tünek koydum, birbirlerine alışınca yani çift olunca kuşlar açıcam bölmeyide. Kuşları kendimden fazla düşünüyorum emin olun onları öyle daracık alanda tutmayı düşünmüyorum

Anladım...Bu durumda beklemenizi öneririm 1 hafta erken bir süre,erkek kaçsaydı degisin derdim...Ama yinede bu güzel dişiye yeşil baskın iri bir çekoslovak kus iyi giderdi bence...

Erkeğinde kanı sağlam hocam, bilezikli kuş derneğe kayıtlı. Ama alışmazlarsa birbirlerine değişim yapıcam. Dediğiniz kuşta aklımda olacak değiştirirsem

Açıcam zaten aklımda o var kocaman kafes onların olacak, sadece şimdilik yeni çift oldukları için yarını kapattım tek tünek koydum, birbirlerine alışınca yani çift olunca kuşlar açıcam bölmeyide. Kuşları kendimden fazla düşünüyorum emin olun onları öyle daracık alanda tutmayı düşünmüyorum
Hocam sevindim. O zaman bian iki çift kuş bakacaksınız o kafeste sandım. Hayırlı üretimleriniz olsun ins.

İyi yaptınız eş tutacak kuş büyük odada bile tutar,Tutmayacak olanı tasıma kafesine koysan kar etmez :)

İyi yaptınız eş tutacak kuş büyük odada bile tutar,Tutmayacak olanı tasıma kafesine koysan kar etmez :)

Bugün bi tık daha erkek ilgi gösterdi kur yaptı biraz ama bi kaşıma yem kusma görmedim daha, zaten kuşların birbirine alışacak zamanıda çok olmadı. Geldiklerinden 1 gün sonra ayırdım tüydeler diye

Geri