Karadeniz Pet

erkek çiftleşmiyor

Ismail gürcan

Yeni Üye

Hayırlı akşamlar resimde gördüğünüz gibi iki çift kuşum var erkek tahmine 2 yada 4 yaşlarında hiç kuşla ilgili bilgim yokken almıştım 5 ay önce sonra 1 ay sonra dişi kuşu aldım oda tahminen 7 aylık soruma gelince erkek kuş hiç çiftleşme girişiminde bulunmuyor forumda okuduğuma göre erkek büyük olunca dişiyi çiftleşmeye zorlar diye okudum ama 5 aydır bir girişim yok acaba erkek yaşlı olduğu içinmi erkeği değişdirmelimiyim lütfen yardım edin

Birde erkekle dişi iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıyorlar kusuyorlar ama dişi yapınca erkek karşılık veriyor dişi yapmadığı Zaman erkek yapmıyor birde erkek kuş fazla ötmüyor

Erkek size uzun süre alıştıysa ve uzun süre tek kaldıysa dişiye ilgi duymuyor olabilir

Yuvalığı dışarı almanız daha verimli olur , yuvalık kontrolü yapayım derken kuşu kuluçkadan kaldırırsınız .

Merbalar
Eyer kuşunuz 2-4 yaşına kadar hiç bir kuş ortamına girmediyse ev oratamında bulundu ise gayet doğal bunlar ama eyer anlaşıyorlar sa zaman vermekten başka çareniz yok bu tür kuşlarda yavru almak zor ama imkansız değil bazen 1.5 yıl sonra yavru alan bile olabiliyor siz düzenli bakım ve sakin ortamlarını hazırlayın gerisi sabır isi yapacak başka birşey yok eyer 4 yaşında ise kuşunuz ve hiç eşe atılmamış durumda sa değiştirebilirsiniz ayaktaki pullanmalara göre 2 yaş üstü olduğu kesin ama fazlasını tahmin etmek çok zor

Kuş eğitimliyse veya yaşlıysa bu çok normal.Fazla umit bağlamayın ama imkansız da değil.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mama veriyorsanız içine keçi boynuzu tozu kullanın , çok verimli oluyor

Sadece bekleyin evcille alakasi yok 1 yildir benimle olan kusuma disiyi verdim olan oldu. Simdi bende sizin gibi diyordum fakat sabirli oldum yumurta aldim sizde bekleyin sadece

Cenab'larınızdan dolayı hepinize tşk ederim bir 6 ay daha bekleteyim verim alamazsam değiştireyim

Geri