Karadeniz Pet

Erkek konuşmayı bıraktı

• Konbuyu başlatan Hilal Mutlu
  • Başlangıç tarihi
H

Hilal Mutlu

Guest
En az iki yaşında erkek muhabbetim var, konuşurdu her zaman. Dişi bir kuş aldım, onu da eğittim konuşturdum, 6 aylık olunca koydum yanına. Bir süre konuşuyordu ama sonra erkek konuşmayı kesti, kızda sorun yok konuşmaya devam ediyor.

Erkek olan kızla sürekli ilgileniyor da; yanaşıyor, uçuyorlar, besliyor falan ama konuşmuyor. Bildiğiniz kuş diline geri döndü.

Sebebi ne olabilir? Ayırayım mı bir süre?

Eşiyle ilgilendigi için bazı kuşlar konuşmayı unutuyor benim cicikus askim babacimm diyen ve öpücük sesi çıkaran kusum yanina disi geldigi icin konusmayi neredeyse unuttu ama bazen az çok sayikliyor

Disi kac kelime ogretttiniZ disiye bendede warda bi disi kac kelime bilio siInki 6 ayliga kadar kac kelime orendi?

5-6 kelime biliyor şu an. Cici kuş da diyor. İsimler konusunda eşinin ismini rahat söylüyor, benim ismi yamuk söylüyor geliştirmeye çalışıyorum. Kendi ismi üzerinde de uğraşıyorum şu an :) 7-8 aylık sanırsam şimdi. Dişiler konuşmaz veya zor konuşur diyorlar ama benimki kolay konuştu, 4 aylık iken başladı yavaş yavaş canım ile... Kuşa göre değişiyor belli ki.

Bu kuş bir daha konuşmaz mı yani? Sustu kaldı delü ya ne güzel kelimeler söylüyordu. :( Şimdi onun yerine dişi konuşuyor sadece, diğeri ötüp duruyor ya da bazen kızıyor cazgır cazgır ötüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri