Karadeniz Pet

erkek kuş sürekli kanatlarını ısırıyor ayaklarını ısırıyor

Svl_brt

Yeni Üye
Merhabalar bir çift muhabbet kuşum var dişi olan kızgınlık yumurtası yaptı sonrasından yuvadan dışarı attı ve kırdı yumurtayı son 10 gündür dişi kuş sürekli yuvada sadece su ve yem için dışarı çıkıyor ama çıktığı anda erkek kuş sürekli kanatlarını ısırıyor ayaklarını ısırıyor kısacası şiddet uyguluyor.. son çareyi kafesi ayırmakta buldum.. neden böyle yaptığını çözmüş değilim hatta çözemiyorum.. kafes ayırma dışında başka ne yapabilirim??

dişi kuş bakmayacaksa atmış olabilir , erkekden ayrılmış olabilir. barışabilirler belki kafeslerini birbirini görmücek şekilde ayarla seslerini duysunlar ama sonra 1 ay sonra tekrar birleştir. dediğim bir öneridir süreyi daha kısa tutabilirsin.

Merhabalar salı ilk perşembe günü 2. Yumurtayı yumurtladı kuşum fakat bugün hiç yuvaya girdiğini görmedim bir sorun olurmu?? Başka yumurta yok belli ama neden yatmıyor yumurtaların üzerine anlamıyorum lütfen yardım edin

muhabbet kuşları bazen yumurtanın üstünden kalkıyor yani tavuk gibi sürekli yatmıyor. dinlenmek için veya ihtiyaç görmek için çıkabiliyor. bunların dışında daha yumurtlama süreci bitmmemiş olabilir belki 1 tane daha ymurtlayacak

muhabbet kuşları bazen yumurtanın üstünden kalkıyor yani tavuk gibi sürekli yatmıyor. dinlenmek için veya ihtiyaç görmek için çıkabiliyor. bunların dışında daha yumurtlama süreci bitmmemiş olabilir belki 1 tane daha ymurtlayacak
Başka yumurta yok

Geri