Karadeniz Pet

Erkek kuşım sürekli yediklerini kusuyor..ama neden.?

ensar06

Meraklı Üye
arkadaşlar bende tek olarak yetiştirdiğim konuşan erkek kuşum,sürekli yediklerini kusuyor bazen kusduklarını tekrar ağzına alıyor yine kusuyor..kimi arkadaşlar yanına dişi al dediler bende aldım ama mevcut dişilerden yüz bulamadı onlara hakim olamadığındanmı nedir,yine kusmaya devam ediyor,acaba sağlık sorunumu vardır diyeceğim ama kuşda herhangi bir halsizlik,hareketsizlik filanda göremiyorum.bu durum sizce nedir veya bunun tedavi şekli filan varmıdır.?

Tamamen duygusal.....dişi lazım ve anlaşmaları için sizin sabıra onlarında zamana ihtiyacı var...

Aynı durum bizde de var eş alsammı almasam mı kararsızım

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşalrın dediği gibi kızışmasından kaynaklı ama tek büyütülen kuşlarda sanırım hep aynı sorun oluyor dişilerle anlaşamıyorlar bir kaç gün önce bunla ilgili bir konu vardı forumda. Eğer dişiyle kavga etmiyorlarsa belli bir süre sonra birbirlerine alışıyorlar ama bunun için biraz sabır lazım. Süreç uzun olabilir ben 4 - 5 aydır bekliyorum son bir aydır erkek dişiden kaçmamaya başladı yeni yeni yem kusuyor dişiye

Arkadaşalrın dediği gibi kızışmasından kaynaklı ama tek büyütülen kuşlarda sanırım hep aynı sorun oluyor dişilerle anlaşamıyorlar bir kaç gün önce bunla ilgili bir konu vardı forumda. Eğer dişiyle kavga etmiyorlarsa belli bir süre sonra birbirlerine alışıyorlar ama bunun için biraz sabır lazım. Süreç uzun olabilir ben 4 - 5 aydır bekliyorum son bir aydır erkek dişiden kaçmamaya başladı yeni yeni yem kusuyor dişiye

Eş almasak çok sorun olur mu bende de var aynı dert ama eş almak istemiyorum

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eş alınmasa çok büyük sorun olmaz ama kuş her gördüğü nesneye hatta gölgesine bile kur yapar duruma gelince insan dayanamıyor artık ama alınca da kar etmiyor hemen anlaşamıyorlar veya hiç anlaşamıyorlar

Hasta olabilir dikkat et
Evet ikinci eşide aldım yanına ama gene aynı aslında yanındaki dişiyi beslemek istiyor ama dişiden yüz bulamayınca veya ona hakim olamayınca kusuyor bu yaklaşık 6-7 aydır böyle,hasta diyeceğim ama hiç bir hastalık belirtiside göremiyorum gibi ne halsizlik,ne zayıflama,nede uçamama vb.durumlar göremedim bu eğer bir hastalıksa nedir bu hastalık..

Geri