Karadeniz Pet

Erkek kuşum dişiyi dövüyor

Kdemirbolat

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek kuşum aldığım bütün dişileri dövüyor durduk yere saldırıyor yemlikten yem yedirtmiyor kafesi sahipleniyor ne yapmalıyım pakistan türü kendisi aldığım eşler yerli oluyor tür farklılığında olabilirimi aldığım bütün dişilerde aynı hikaye hepsini dövüyor

Tür farklılığından olmaz, kuşun karakteri agresif olabilir, ya da insanlarla fazla iletişim kurduğu için kendi türüyle anlaşamıyor da olabilir. İmkanınız varsa kendi eşini seçmesini sağlayabilir veya ayrı kafeslerde yanyana uzun bir müddet tutabilirsiniz.

Tür farklılığından olmaz, kuşun karakteri agresif olabilir, ya da insanlarla fazla iletişim kurduğu için kendi türüyle anlaşamıyor da olabilir. İmkanınız varsa kendi eşini seçmesini sağlayabilir veya ayrı kafeslerde yanyana uzun bir müddet tutabilirsiniz.
Süleyman ayirma yöntemi ayni kafeslerde olurmu. Benim salma kafesim var ortadan ayriliyor. Dişi kizismis erkek pek yzu vermiyor bu yuzden de dişi erkeği dövüyor. Yanyana demissiniz bu sekilde olurmu yoksa ayri kafesler mi lazim

Ortadan kafesi ayirip koysam yani olurmu bir kafeste

Evet ele alışkın bir kuş eğitimli ayrıca 2 yıl kadar benimle durdu yeni eş aldım kendi seçti zaten eşi her eşi dövüyor agrefsif derken ele asla almadım kuşumu hep özgürdü birkere bile elime almadım zorla ondan sinirli olabilirmi?

Süleyman ayirma yöntemi ayni kafeslerde olurmu. Benim salma kafesim var ortadan ayriliyor. Dişi kizismis erkek pek yzu vermiyor bu yuzden de dişi erkeği dövüyor. Yanyana demissiniz bu sekilde olurmu yoksa ayri kafesler mi lazim

Benim bahsettiğim çiftleştirmek için yapılan ayırma yöntemini değil. Erkek kuşun dişiye alışması için bir öneri.

Ortadan kafesi ayirip koysam yani olurmu bir kafeste
Kafes yeterince büyükse yapılabilir, ama çiftleştirmek için yapacaksanız kuşların birbirini kesinlikle görmemesi lazım. Hatta ben bir süre (en az bir hafta) ayrı odalarda kalmalarını tavsiye ederim.

Evet ele alışkın bir kuş eğitimli ayrıca 2 yıl kadar benimle durdu yeni eş aldım kendi seçti zaten eşi her eşi dövüyor agrefsif derken ele asla almadım kuşumu hep özgürdü birkere bile elime almadım zorla ondan sinirli olabilirmi?
Agresif derken sizin yaptığınızı kastetmedim, karakteri yani yaradılışında bu olabilir. 2 yıl uzun bir süre. Hiç çiftleşmeyebilir de. Siz dediğim gibi bir süre ayrı kafeslerde yanyana tutun. Birkaç hafta sonra tekrar denersiniz birleştirmeyi. Baktınız halen kavga ediyor, bu sefer daha uzun süre ayırırsınız. Bu arada her ikisini de kızgınlaştırmayı deneyin. İkisi de hazır olduğunda birleştirmeniz, anlaşma şanslarını artırır.

Agresif derken sizin yaptığınızı kastetmedim, karakteri yani yaradılışında bu olabilir. 2 yıl uzun bir süre. Hiç çiftleşmeyebilir de. Siz dediğim gibi bir süre ayrı kafeslerde yanyana tutun. Birkaç hafta sonra tekrar denersiniz birleştirmeyi. Baktınız halen kavga ediyor, bu sefer daha uzun süre ayırırsınız. Bu arada her ikisini de kızgınlaştırmayı deneyin. İkisi de hazır olduğunda birleştirmeniz, anlaşma şanslarını artırır.
Şey söylüyeceğim benim erkek dişimin burnu hiçbir zaman tam mavi olmuyor yıllardır biraz mavilik var ayrıca maalesef 2 kafesim yok ayrıca alacak parmamda yok öğrenciyim dişi kuşu kutuya koysam olurmu ayakkabı kutusuna? Bu arada dişi kızışmış

Fotoğraflarını yakından ve net olacak şekilde çekip koyabilirseniz daha iyi olur. Bu arada sakın kutuya falan koymaya kalkmayın. Madem iki yıldır sizde, erkeği dışarıda tutma imkanınız varsa böyle bir önlem alabilirsiniz.

Fotoğraflarını yakından ve net olacak şekilde çekip koyabilirseniz daha iyi olur. Bu arada sakın kutuya falan koymaya kalkmayın. Madem iki yıldır sizde, erkeği dışarıda tutma imkanınız varsa böyle bir önlem alabilirsiniz.
Tabiikide var erkek kuşum benimle yıllarca gelebilir bile benden başkasına elletmiyor kendine okadar bağlandı bana birkere bile onu kafese hapsetmedim Erkeği dışarıda tutmak derken ayakkabı kutusundamı besliyeyim 1 hafta gibi bir sürede dişide çok tatlı birşey hiç zarar vermek istemiyorum 2 aylık paramın hepsini bunlara harcadım

Erkek odada serbest dursun, devamlı gittiği bir yer varsa ayakkabı kutusunu kullanarak bir mekan hazırlayabilirsiniz. Ama sakın kutuyu kafes gibi kullanmayın, yazık olur hayvanlara. Oturduğunuz evin ortamı nasıldır bilemem ama erkeği kafese alıp dişiyle ilgilenmeyi deneyin, bakalım erkeğin tepkisi ne olacak. Tabi bunu erkeğin görmesi lazım. Daha sonra ikisini birden odada serbest bırakmayı deneyebilirsiniz.

Erkek odada serbest dursun, devamlı gittiği bir yer varsa ayakkabı kutusunu kullanarak bir mekan hazırlayabilirsiniz. Ama sakın kutuyu kafes gibi kullanmayın, yazık olur hayvanlara. Oturduğunuz evin ortamı nasıldır bilemem ama erkeği kafese alıp dişiyle ilgilenmeyi deneyin, bakalım erkeğin tepkisi ne olacak. Tabi bunu erkeğin görmesi lazım. Daha sonra ikisini birden odada serbest bırakmayı deneyebilirsiniz.
Şöyle birşey var kapıları herzaman açık erkek kuşum dışarı çıkıyor fakat dişi hayatı boyunca hiç çıkmamış oyüzden dışarı çıkmıyor ayrıca erkek kuşum elletmiyor bile dişiyi ayrıca dişi bana bağırmaya başlayınca erkek kuşum saldırıyor dişiye çıldırtıyor beni öyle Bu arada ilgi olarak ne yapmalıyım herkes ilgi göster diyor dişiye

İlgi dediğimiz, konuşmak, oyun oynamak, eğlenceli vakit geçirmektir, kuşa sevgi göstermektir. Bir odada dişi kuşu çıkarıp, diğer odadaki erkeği kafese aldıktan sonra dediğimi yapabilirsiniz.

İlgi dediğimiz, konuşmak, oyun oynamak, eğlenceli vakit geçirmektir, kuşa sevgi göstermektir. Bir odada dişi kuşu çıkarıp, diğer odadaki erkeği kafese aldıktan sonra dediğimi yapabilirsiniz.
Tamam yapayım ödülde alayımmı dişi kuşa daldarı filan ? Bide hiç ellemiyeyim değilmi ellememe izin veriyor ama asla elime aldırtmıyor çok ısırıyor

Ellemene bile izin vermesi önemli bir şey. Bir süre benim dediklerimi yapmaya çalış, baktın olmuyor, anlaşamıyorlar, dişi kuşu ver gitsin. Zaten öğrenciymişsin, vaktini çok da harcama derim ben.

Geri