petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek Kuşuma Yavru Eş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve aztec tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Merhaba arkadaşlar,

10-11 aylık erkek kuşuma 4-8 aylık dişi kuş arıyordum ama bugün Eminönü'ndeyken 2-3 aylık bir dişi gördüm ve dayanamayıp aldım. Erkek kuşum ele alışkın gibi ama bir türlü de bana güvenmiyor, genelde korkuyor. Ya yemle ya da zorda kalınca elime biniyor şu sıralar.
    Dişi kuşumu hem hastalık ihtimaline karşı, hem de yavruyken bana alışsın diye ayrı bir kafese aldım. Aynı odada birbirlerini görmeyecek şekilde duvara astım. Ama erkek kuşum ötünce yeni kuş da ötüp ona karşılık veriyor. Bu şekilde eğitimimi başarabilir miyim? Kuşlardan birini sessiz bir odaya götürmeye yüreğim el vermedi. Fakat bu şekilde de ne kadar doğru oldu emin olamadım. Sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Merhabalar
    Öncelikle eğitim amaçlı düşünüyorsanız 10 aylık ve 3 aylık bir kuş u alıştırmak zordur hele ki bir birlerini duyarken size konsantre olmazlar zaten temasa geçemezsiniz kuşunuzla benden tavsiye üretici arkadaşlardan yuvadan yeni çıkmış bir kuş seçim yapmanız. Bi diğer konu ise eyer eş olarak düşünüyorsanız erkek kuşunuz ergenlikten çıkmış o yüzden alacağınız kuş 8 aylık ve üstü veyahut +5 aylık damızlık altı olmalı aksi taktirde sorun yaşayabilirsiniz erkek kuşunuz çiftleşmek ister dişi kuş hazır olmaz kavga çıkar bir birbirlerine zarar verirler vs.. vs..

3. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Çok da güzel yorumlamışsınız.
    Şimdi yavrunun 2-3 aylık olması benim açımdan çok sorun değil. Elime biraz alışsın yeter. Sonuçta erkek de o şekilde. O yüzden yeme yeni düşmüş bir yavru almama gerek yok gibi düşünüyorum.
    Lakin; belirttiğiniz kavga mevzusu beni çok düşündürdü. Ben bir müddet ayrı kafeste tutacak olsam da, yine de birleştirdiğim zaman dişi olan üretime hazır olmayacak. Ama şu da var ki, normalde 4-8 aylık bir kuş arıyor olmama rağmen bu kuşu görünce çok sevdim, çok içime sindi ve öyle aldım. O yüzden kuşu geri vermek son çözüm yolum olsun istiyorum.

#3 aztec, 19 Haziran 2016
    Son düzenleme: 19 Haziran 2016

Sayfayı Paylaş