Karadeniz Pet

Erkek kusumun gagasinda tuhaf bir sorun var.

cemiluyumaz

Yeni Üye
Yesil olan kusumun gagasinin altindaki bolum biraz fazla uzun sanirim gaga disarida durmasi gerekirken o bolumun icine giriyor. Sizce sorunun cozumu nedir veya bu bir sorun olurmu ileriye dönük?
IMG-20190111-WA0008.jpg
IMG-20190111-WA0008.jpg
IMG-20190111-WA0006.jpg
IMG-20190111-WA0007.jpg
IMG-20190111-WA0005.jpg
IMG-20190111-WA0004.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20190111-WA0003.jpg
    IMG-20190111-WA0003.jpg
    152.3 KB · Görüntüleme: 8
yeni mi oldu?aldığınızdan beri mi böyle?yem yiyebiliyor mu?doğuştanda olabilir başka bir şekilde hastalıktan veya darbe sonucuda olabilir.

Ben yeni aldim evet ama Yem yiyebiliyor diskisi falan gayet normal hareketli bi kuş.
kuş kavga etmiş kırılmış olabilir veya kuşta doğuştan olabilir.yem yiyip yem kusabiliyorsa bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

2.5 - 3 aylik civari bir kus kavgadan ziyade dogustan olabilirmis gibime geliyo fakat ileride ust gaga uzadikca sorun olurmu acaba

2.5 - 3 aylik civari bir kus kavgadan ziyade dogustan olabilirmis gibime geliyo fakat ileride ust gaga uzadikca sorun olurmu acaba
annesi bile yapmış olabilir.hayatım hayvanlar kanalında bu şekilde bir yavru doğmuştu ama bir seferde anne yavruları parçalamıştı.kurtulan yavrulardan birinde buna benzer bir hasar kalmıştı.sorun olsa bile bence sizin müdahale edebileceğiniz birşey değil.kanatlıdan anlayan bir veterinerin gagaya tekrar şekil vermesi gerekebilir.

annesi bile yapmış olabilir.hayatım hayvanlar kanalında bu şekilde bir yavru doğmuştu ama bir seferde anne yavruları parçalamıştı.kurtulan yavrulardan birinde buna benzer bir hasar kalmıştı.sorun olsa bile bence sizin müdahale edebileceğiniz birşey değil.kanatlıdan anlayan bir veterinerin gagaya tekrar şekil vermesi gerekebilir.
Aslinda fazlalik olan bölüm belli orasi biraz daha acik renkli diger kalan bolum gibi koyu renkli degil ama tabi yine isi bilen birisine baktirmak gerek

Aslinda fazlalik olan bölüm belli orasi biraz daha acik renkli diger kalan bolum gibi koyu renkli degil ama tabi yine isi bilen birisine baktirmak gerek
siz yinede risk almayın derim çünkü gagada kan damarları var.yanlış bir kesim yaparsanız hayvana zarar verebilirsiniz.bu şekilde ölen çok fazla kuş gördüm facebook gruplarında.

Geçmiş olsun muhtemelen anne yapmış bencede kanatlardan anlayan bir veteriner bakmalı muhtemelen 23 kesimle düzelir

Geri