Karadeniz Pet

Erkek muhabbet kuşu dişi kuşu sürekli yuvaya sokmaya çalışması

slowlyyy

Meraklı Üye
Merhaba,
Erkek muhabbet kuşum sürekli yuvaya girip muhabbet kuşunu çağırıyor, muhabbet kuşu yuvaya girdikten sonra kendi dışarı çıkıp ötüyor.Dişi muhabbet kuşu yuvadan çıktığı zaman erkek hemen yeniden yuvaya girip yüksek sesle ötüp dişi kuşun yuvaya girmesini istiyor.Erkek muhabbet kuşum acaba çiftleşmekmi istiyor ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorumu yada düşüncesi arkadaşlar yokmu acaba *

erkek dişiyi yuvaya hazırlamaya(alıştırmaya) çalışıyor.tabi çiftleşmek istiyor.brn videoyu izleyemedim.genel yorumdur.

Jq7zrB.jpg
[/url][/IMG]
kuşları 1 ay önce aldım.Çift oldu gibi görüyorum sık sık öpüşüp duruyorlar.Dişi kuş aldığımın ilk haftasında yuvalığını inceleyip giriyordu ancak şu an pek ilgi duymuyo gibi görünüyor.Erkek olan kuş yuvaya girip bağırıyo sonra dişi kuş giriyor arkasından hemen erkek çıkıyor yuvadan :)

resmi şimdi yükleyebildim.

Ekli dosyalar

• 20161124_174835.jpg
    20161124_174835.jpg
    676.8 KB · Görüntüleme: 212
kuşlar yavru hocam :) en az 6 ay geçmesi lazım ondan sonra takın yuvalığı hem kuşlar daha iyi gelişim sağlar inşaAllah yavru alırsınız.

Kuşlarınız yavru hocam daha kafa tüyleri üzerinde duruyor, bence yuvalığı çıkartın

Ben bu konuda zaten bu durumun böyle olduğunu gösteren bir video çektim. Montajını henüz bitiremedim. Bu olay tamda olması gerektiği gibi oluyor. Bilinenin aksine yuvaya önce erkek girer ve dişiye yuvayı beğendirmeye çalışır. Kızgınlıkta ilerlemiş ve tecrübeli olan erkekler yuvadan çıkmasına bile izin vermez. Kuşlarınız üremeye hazırlanıyorlar.

Ben bu konuda zaten bu durumun böyle olduğunu gösteren bir video çektim. Montajını henüz bitiremedim. Bu olay tamda olması gerektiği gibi oluyor. Bilinenin aksine yuvaya önce erkek girer ve dişiye yuvayı beğendirmeye çalışır. Kızgınlıkta ilerlemiş ve tecrübeli olan erkekler yuvadan çıkmasına bile izin vermez. Kuşlarınız üremeye hazırlanıyorlar.

Hatta kalamar kemiğini kemirmeye eekek başlıyor önce benim gözlemlediğim