Karadeniz Pet

erkek ve dişi..

orçun uz

Yeni Üye
üretimhaneden aldığım erkek ve dişi kuşum erkek daha önce çiftleşmiş dinlenmedeydi yavru yapmış dişi henüz 7 aylık erkek 1 yaşını geçmiş . erkek kuşum dişiyle çiftleşme isteği var kur yapıyor üstüne atlamaya çalışıyor dişi kaçıyor sürekli yem kusma var öpüşme var ama dişi çiftleşme isteğine gelince kaçıyor ordan oraya yuvalıkla ilgiside son zamanlarda kesildi sıcaklardan mdır nedir bilmiyorum ama ilk haftalar sürekli yuvalığa girip çıkıyordu dişi , zavallı erkekde peşinden koşuyor 3 günde 1 mama yapıyorum 3 4 haftadır aynı kafesdeler tek tünekde duruyorlar hiç salmadım enerjilerini birbirlerine atsınlar diye her yerden sıkıştırıyorum mamalar nijerler tohumlar meyveler sebzeler suyuna sirke ve vitaminler ama bi yavru alamadım daha da sabretmem mi lazım yoksa dişiden iş çıkmazmı ?

üretimhaneden aldığım erkek ve dişi kuşum erkek daha önce çiftleşmiş dinlenmedeydi yavru yapmış dişi henüz 7 aylık erkek 1 yaşını geçmiş . erkek kuşum dişiyle çiftleşme isteği var kur yapıyor üstüne atlamaya çalışıyor dişi kaçıyor sürekli yem kusma var öpüşme var ama dişi çiftleşme isteğine gelince kaçıyor ordan oraya yuvalıkla ilgiside son zamanlarda kesildi sıcaklardan mdır nedir bilmiyorum ama ilk haftalar sürekli yuvalığa girip çıkıyordu dişi , zavallı erkekde peşinden koşuyor 3 günde 1 mama yapıyorum 3 4 haftadır aynı kafesdeler tek tünekde duruyorlar hiç salmadım enerjilerini birbirlerine atsınlar diye her yerden sıkıştırıyorum mamalar nijerler tohumlar meyveler sebzeler suyuna sirke ve vitaminler ama bi yavru alamadım daha da sabretmem mi lazım yoksa dişiden iş çıkmazmı ?
Nezaman aldın nekadar zamandır birlikteler.

19866662_1493331857427570_1732636666_n.jpg

SEBEBİ BU TÜY DÖKÜMÜ OLABİLİR Mİ Kİ DİŞİYE AİT BU TÜYLER

19866316_1493331860760903_1152915707_n.jpg

odanın en köşeşinde duruyorlar gün içinde aktif durulmuyor odada yerini mi yadırgadılar ki , balkona koycam ama 8.kat ve yanında park var ses daha fazla oluyor dışarıda bide sürekli esiyor balkon

Dişi tüye girmis. Yavru almak icin biraz beklemelisin

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Dişi kuş tüy dökümünde şimdilik yuvayı çıkar.

hocam tüy dökümü kuşa uygulayacağınız beslenmeye göre değişir. iyi bakarsanız eğer 2-3 hafta bilemediniz 1 ay kadar...
iyi besleyemezseniz bu süre daha uzun olur. ayrıca kuşlarınız arada güneş görsün.

Kuşları direk güneş ışığından koru kuş kalp krizi veya baygınlık geçirebilir

Ben çok uzun zamandır kuşlarımı sabah ve akşam güneşini görecekleri şekilde hava sıcak ve rüzgarsız ise balkonlara, aksi halde pencere kenarına koyuyorum. Ev üç cepheyi birden gördüğü için güneş konusunda sıkıntı yok. Kışın öğlen güneşine bile koyuyorum. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım, hatta faydası olduğunu düşünüyorum. İnşallah uzun vadede yanlış yapmıyorumdur.

Uzun süreli olmadığı sürece sıkıntı olmaz kuşlarında doğal D vitaminine ihtiyacı vardır sizde karşılıyorsunuz.

Benim kus güneste kafesin dibinde gölge yer ariyor arkadaslar. Direk günesten koruyun

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Evde küçük çocuk olduğu için sıcaklık hiçbir zaman 22 derecenin altına düşmüyor. Buna rağmen sabah ve akşam güneşinde uzun süre gözlemledim, ne gölge arama ne de ağız açıp kapama görmedim. Fakat sıcak günlerde bu sıkıntılar oluyor. Bence kuşun dilinden anlayabiliyorsanız ve gözetiminiz altında ise güneşe çıkarmak faydalı olur diye düşünüyorum.

Evde küçük çocuk olduğu için sıcaklık hiçbir zaman 22 derecenin altına düşmüyor. Buna rağmen sabah ve akşam güneşinde uzun süre gözlemledim, ne gölge arama ne de ağız açıp kapama görmedim. Fakat sıcak günlerde bu sıkıntılar oluyor. Bence kuşun dilinden anlayabiliyorsanız ve gözetiminiz altında ise güneşe çıkarmak faydalı olur diye düşünüyorum.

Aynen size katılıyorum hocam.

Güneşte 15-20 dakika kalsa yeterli

Geri