petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş Almalı Mıyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bace tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. bace

bace Guest

Merhaba arkadaşlar ben 3 hafta önce erkek bir muhabbet kuşu aldim kafeste bana alisti elimle yem flan yediriyorum olan neyse aklıma takilan ben günün büyük bölümünü okulda geciriyorum akşam kuşla ilgileniyorum flan kus ben olmadigimda yanlizlik cekmesin diye dişi arkadas almali miyim bide havalar soğuk kuşu pet shopa goturemem nasil es sectirticem ki yardim edin lütfen

#1 bace, 2 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ocak 2014
  2. Gökhan KARAALİ

Eş Aldıgınızda Size Pek Pas Vermez :)

3. bace

bace Guest

Orasida doğru da ne yapmaliyim ki kuş tek kalıp sıkılsında istemem

4. Emre TURAN

Kuş kaç yaşında?

5. bace

bace Guest

3 aylik flan

6. Emre TURAN

Eş seçtirmenize gerek yok o halde. Kendi ırkında, kendi boylarında 3-4 aylık bir dişi alıp yanına attığınızda %99 eş tutar. Ama arkadaşım da belirtmiş; sizinle ilgilenmezler.

7. bace

bace Guest

Teşekkürler YARDIMCINIZ için bir sorum daha olacak siz bu konuda ne yapardiniz :)

8. Gökhan KARAALİ

Ben olsam almam aksam 1 saat benimle oynamasi yeter :)

9. bace

bace Guest

Tamamdır saolun herkese .d

10. Emre TURAN

Ben muhabbet kuşlarının eşli yaşamasından yanayım. Hem yavru almak, o duyguyu tatmak apayrı bir şey :) Fakat siz eğitimli bir muhabbet kuşu istiyorsanız en azından belli bir yaşı doldurana kadar eş almamanız gerekiyor. Eğittikten sonra alabilirsiniz, fakat bu sefer de ileride eş tutmada sıkıntı yaşatabilir. Yani insanlarla yaşamaya alıştığı için başka bir hayvanla yaşamaya adapte olması biraz zorlaşacak.
    Ama sonuçta karar sizin. İki durumun güzelliği de ayrıdır. Tek yaşayıp size alışması da, eşli olup yavru vermeleri de çok güzel şeyler. Benim seçimim her zaman bir eşi olmasından yana.

11. Burak Boyacı

vicente,abi benimde 4aylık erkegim var elime alstramadim direk kendi ırk ve yasına gore kus atsam es tutarmı bugun 1-2 petshopa sordum daha es tutmazlar dedi yardimci olursan sevinirim

12. bace

bace Guest

Doğru diyorsunda abi şimdi eş olursa yavru doyurmak flan hani zor isler gibi geliyor ondan

13. Emre TURAN

Tutar kardeşim, niye tutmasın? Şu an eş seçmez zaten yaşı çok küçük, eş seçecek olgunlukta değil. Kendi ırkına ve yaşına uygun bir dişi alırsan muhtemelen 3-4 ay içinde eş tutarlar. İstersen bekle, 6-7 aylık olduğunda kendine seçtir, istersen şimdi git kendin al, fark etmez. Her iki durumda da eş tutturursun. Yaşı ufak çünkü, %99 senin alacağın kuşla eş olurlar. Ama alacağın dişinin erkekten iri olmamasına dikkat et. Yalnız dediğim gibi yine bir 3-4 ay beklemen gerekiyor.

14. Burak Boyacı

beklemem gerektigini biliyorumda ilerdede es tutmaz diyorlar anca kendisi begencekmis.

15. bace

bace Guest

Bende isterim esi olmasinida yavru yavru bakimi zor olduğundan cekingenim acikcasi

16. Emre TURAN

Şimdiden al işte o zaman, eş tutmama beğenmeme gibi bir durum söz konusu olmaz.

Güzel kardeşim senin yavruyla ne işin olur? Anası babası zaten bakacak ona. Yapacağın tek şey 5-6 tane malzemeyle mama yapıp kafese koymak, vitaminini eksik etmemek.

Sayfayı Paylaş