Karadeniz Pet

Eş Almalı Mıyim?

• Konbuyu başlatan bace
  • Başlangıç tarihi
B

bace

Guest
Merhaba arkadaşlar ben 3 hafta önce erkek bir muhabbet kuşu aldim kafeste bana alisti elimle yem flan yediriyorum olan neyse aklıma takilan ben günün büyük bölümünü okulda geciriyorum akşam kuşla ilgileniyorum flan kus ben olmadigimda yanlizlik cekmesin diye dişi arkadas almali miyim bide havalar soğuk kuşu pet shopa goturemem nasil es sectirticem ki yardim edin lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orasida doğru da ne yapmaliyim ki kuş tek kalıp sıkılsında istemem

Eş seçtirmenize gerek yok o halde. Kendi ırkında, kendi boylarında 3-4 aylık bir dişi alıp yanına attığınızda %99 eş tutar. Ama arkadaşım da belirtmiş; sizinle ilgilenmezler.

Teşekkürler YARDIMCINIZ için bir sorum daha olacak siz bu konuda ne yapardiniz :)

Ben olsam almam aksam 1 saat benimle oynamasi yeter :)

Ben muhabbet kuşlarının eşli yaşamasından yanayım. Hem yavru almak, o duyguyu tatmak apayrı bir şey :) Fakat siz eğitimli bir muhabbet kuşu istiyorsanız en azından belli bir yaşı doldurana kadar eş almamanız gerekiyor. Eğittikten sonra alabilirsiniz, fakat bu sefer de ileride eş tutmada sıkıntı yaşatabilir. Yani insanlarla yaşamaya alıştığı için başka bir hayvanla yaşamaya adapte olması biraz zorlaşacak.
Ama sonuçta karar sizin. İki durumun güzelliği de ayrıdır. Tek yaşayıp size alışması da, eşli olup yavru vermeleri de çok güzel şeyler. Benim seçimim her zaman bir eşi olmasından yana.

vicente,abi benimde 4aylık erkegim var elime alstramadim direk kendi ırk ve yasına gore kus atsam es tutarmı bugun 1-2 petshopa sordum daha es tutmazlar dedi yardimci olursan sevinirim

Doğru diyorsunda abi şimdi eş olursa yavru doyurmak flan hani zor isler gibi geliyor ondan

vicente,abi benimde 4aylık erkegim var elime alstramadim direk kendi ırk ve yasına gore kus atsam es tutarmı bugun 1-2 petshopa sordum daha es tutmazlar dedi yardimci olursan sevinirim

Tutar kardeşim, niye tutmasın? Şu an eş seçmez zaten yaşı çok küçük, eş seçecek olgunlukta değil. Kendi ırkına ve yaşına uygun bir dişi alırsan muhtemelen 3-4 ay içinde eş tutarlar. İstersen bekle, 6-7 aylık olduğunda kendine seçtir, istersen şimdi git kendin al, fark etmez. Her iki durumda da eş tutturursun. Yaşı ufak çünkü, %99 senin alacağın kuşla eş olurlar. Ama alacağın dişinin erkekten iri olmamasına dikkat et. Yalnız dediğim gibi yine bir 3-4 ay beklemen gerekiyor.

beklemem gerektigini biliyorumda ilerdede es tutmaz diyorlar anca kendisi begencekmis.

Bende isterim esi olmasinida yavru yavru bakimi zor olduğundan cekingenim acikcasi

beklemem gerektigini biliyorumda ilerdede es tutmaz diyorlar anca kendisi begencekmis.
Şimdiden al işte o zaman, eş tutmama beğenmeme gibi bir durum söz konusu olmaz.

Bende isterim esi olmasinida yavru yavru bakimi zor olduğundan cekingenim acikcasi
Güzel kardeşim senin yavruyla ne işin olur? Anası babası zaten bakacak ona. Yapacağın tek şey 5-6 tane malzemeyle mama yapıp kafese koymak, vitaminini eksik etmemek.

Geri