petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eş değiştirme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kadir Mustafa tarafından 11 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Yaklaşık 5 aydır bendeler. Şuan 7 aylık falan ikisi de, dişinin gaga rengi değişti yaklaşık iki haftadır çiftleşme hazır sanırım. Fakat erkek hiç oralı değil :) ve kavga etmeye başladılar aynı tünekte bile durmuyorlar artık. Yeni bir erkek almayı düşünüyorum sizce mantıklı mı yoksa beklemeli miyim ?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Erkeğin durumuna bağlı.. hazır olması uzun sürecek gibiyse değiştirin.

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    erkek cok pasif kalıyorsa degistir

4. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Cinsleri ve ırkları başlıklı konuda benim açtığım cinsiyet ve erginlik başlıklı bi konu var orada ikisinin de fotosu var. Erkekte hiç bi hareketlilik yok dişi son bi kaç gündür dövmeye başladı erkeği. Bird e photoshop tan almak istemiyorum kısır yada yaşlı kuş satmalarından korkuyorum çok acemiyim bu konuda. Ne yapmalıyım

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Dişinin gaga rengi değişip hemen çiftleşicek diye birşey yoktur . Kızışan dişiler uygun zamanı bekler , siz sadece kafesten dışarı cıkartıp salmayın şu aralar hiç rahatsız etmeyin kendi hallerine bırakın zamanla çiftleştiklerini görürsünüz.

Bunun için sadece zaman herşeyin ilacı unutmayın , sabırla bekleyin.

#5 CNK TC, 12 Haziran 2014
    Son düzenleme: 12 Haziran 2014
  6. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Erkekle eş olmadan çiftleşirler mi onu anlatmak istiyorum şuan çok kavga ediyorlar erkeğin Ergin olmamasından mı kaynaklanıyor yoksa birbirlerini mi beğenmiyorlar

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Dişi kızışmış, önceden kavga etmiyorlardı sonradan kavga etmeye basladılar diyorsunuz.. Dişi kızışmış olduğunda erkekten girişim bekler.. İstanbul Pendik taraflarına gelme durumunuz olursa erişkin bir erkek ayarlayabiliriz..

8. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Sakarya da yasıyorum İstanbula çok nadir geliyorum. Bu bölgede önerebileceğiniz bi yer var mı

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Sakarya'da bilmiyorum üretici..

10. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Bi sürü pet shop var ama güvenilir mi bilmiyorum. Erkeğin değişmesi konusunda hem fikiriz en azından di mi :)

11. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    boşta kafesiniz varsa, dişiyi ayırın erkekten.. 2-3 hafta ayrı kalsınlar.. erkeğe de biraz vitamin mama takviyesi yap, eğer kızarsa durumu kurtarabilirsin.. 7 aylıkmış kuşların istersen 2-3 ay daha sabret.. kavgalar çoksa ona birsey diyemem, karar senin.

12. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Aynı tüneğe konmayacak kadar çok kavga ediyolar erkek tellere asılı duruyo sürekli, ama bu durum dediğim gibi yeni başladı. Ondan önce çok iyiydiler.

13. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Dişi kızışıyor ondan asabidir biraz :)

14. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi bugün 2 gün önce koyduğum yumurtalığa girmeye başladı. Hatta yumurtalığın girisinde duruyor sürekli. Haftasonu ergin bi erkek alıcam artık :) Kısa zamanda eş tutarlar mı yoksa çok uzun mu sürer öyle olcaksa boşuna almayım bende ki erkeğin büyümesini bekleyim. Kusura bakma çok soru soruyorum henüz acemiyim kuşlarıda eşimin isteğiyle almıştım daha önce hiç beslemedim ama şimdi ondan çok hevesliyim:)

Sayfayı Paylaş