Karadeniz Pet

Eş Muhabbet Kuşlarım

• Konbuyu başlatan muhabbetciyiz
  • Başlangıç tarihi
M

muhabbetciyiz

Guest
Arkadaşlar Eş Muhabbet Kuşlarım 6 Aydır Aynı Kafesteler Son 1 Ay İçinde Yuvalık Taktım ve 2 Hafta Sonra Yumurtalar Çıktı Şuan 5 Yumurta Var ve İlk Yumurtanın Bugün 22.Günü Hayla Çıkmadı,İlk Yumurta Boş olmuş ise ikinci yumurta veya 3'ten yavru çıkarmı ?

birde çoğu arkadaş fener ile dolumu boşmu olduguna bakmamı istedi ancak yumurtaları ellersek petshop'cu yumurtaları kırabileceğini söyledi..

kuş yuvada yokken elle ellemek yerine yemek kaşıgı ile filanda bakabilirsin ama bakmazsanda 25 güne kadar yolu var bence :)

Diğer yumurtalar boş da olabilir, dolu da olabilir.
Yumurtaları ellemeniz durumunda, muhabbet kuşuna bağlıdır davranışı.
Kimi kuş kırar, kimisi de yatmaya devam eder.
Riske almaya değer mi bilemem.
Ancak çok merak ediyorsanız, bükülebilen fenerler var, onlar yardımı ile yumurtayı çıkarmadan kontrol edebilirsiniz.
Yada çok çok meraklıysanız endoskopik kamera ile her an takip etme şansınız da var :)

Bükülebilen yumurta kontrol lambası;

Endoskopik kamera;

Son düzenleme:
aslında bu endoskopik kamera benim işime cok yarardı ama fiyatları cok pahalı 89 tlden baslıo :S

Hayla Yumurtalar Çıkacak diye umudum var,bekleyeceğim risk almaya gerek yok ama kuşlarım alışık dişiyi çağırınca geliyor zaten :) ıslık komutu ile

ele bak bir şey olmaz yumurtanın içi karanlıksa yarısı doludur eger ışık karşı taraftan cıkıyorsa yani sarısı gözüküyorsa boştur

Geri