Karadeniz Pet

Eş Olmuyorlar

Onur OKTAY

Meraklı Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar.

2.5 yaşındaki erkek muhabbet kuşumu petshopa götürerek kendi seçtiği bir eş alayım dedim. Yaklaşık 1 hafta önce götürdüm petshopçu arkadaşa bıraktım kuşu o gün akşama kadar yanına belli aralıklarla dişiler koymuş hiçbiriyle eş tutmadı dedi. Bende beğendiğim ilk yanına koyduğu kuşu aldım belki eş tutar diye. 1 haftadır bazen öpüşüyorlar konuşuyorlar karşılıklı gelip ama bizim erkek genel itibari ile dişiden uzak yaşıyor. Dişi yanına gelmek isteyince diğer tüneğe gidiyor. Ama hiç kavga etmiyorlar. En ufak bir didişme olmadı daha. Dişide çok sakin çıktı. Yaklaşık 1.5 yaşındaymış dişi olanda. Ne yapabilirim bu durumda? Dişiyi değiştireyim mi? Bekliyeyim mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:48 --

Yardımcı olabilecek kimse yok mu? Yarın ona göre dişiyi değiştirmeyi düşünüyorum :)

Sorun erkekte sanirim. Es alimi icin en gec 1 yas uygun.

Fotoğraflarını paylaşırmısınız ayrıca tüneği teke düşürebilirsiniz şimdilik

Sorun erkekte sanirim. Es alimi icin en gec 1 yas uygun.

Olabilir hocam. Ama deneyeceğim şansımı 1 2 hafta daha bekleyip.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Fotoğraflarını paylaşırmısınız ayrıca tüneği teke düşürebilirsiniz şimdilik

Tüneği teke düşürdüm. Mama aldım. Ballık aldım bal koydum. Videolarını çektim hocam şimdi yükleniyor birazdan yükleyeceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

kızgın mı degıl mi kuşların bunu bılmeden bır sey dıyemeyiz yanı resım şart :)

Video çektim hocam yükleniyor şuan. 30 dakika içinde kısmette buraya ekleyeceğim videoyu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:32 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

Erkeğini değiştir :)

Yok hocam 2.5 yıldır bizde alıştık iyice. Dişinin yanına başka erkek alırım bunu yine vermem :)

Son düzenleme:
Ben beklemenizi öneriyorum , kavga yoksa hafiften öpüşme koklaşma başladı ise sorun yok :) Yüklenen videodan kızışma durumuna bakarız.

erkegi kızıştır bence biraz :)

Ben beklemenizi öneriyorum , kavga yoksa hafiften öpüşme koklaşma başladı ise sorun yok :) Yüklenen videodan kızışma durumuna bakarız.

Hocam kavga yok ama bizim erkek deli gibi kaçıyo dişiden, dişide peşinden ayrılmıyo :) Video yükleniyor birazdan göreceksiniz zaten :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:45 --

erkegi kızıştır bence biraz :)

Mama aldım, ballık aldım balda koydum kafese. Vitamin koyacağım suyuna artık kızışır heralde ümidim o yönde :):)

Son düzenleme:
imkanın varsa ayrı tut 1-2 gün bi tepkilerini ölç :)

[YOUTUBE]EFVIZiP_qLY[/YOUTUBE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

Arkadaşlar ekledim videoyu.

Masaallah kuslariniza... Erkek isi biliyor, kacan kovalanir hesabi :)

En başta birbirlerini sevmesi lazım sanırım benimkilerde eş olmadı

En başta birbirlerini sevmesi lazım sanırım benimkilerde eş olmadı

Hocam siz daha iyi bilirsiniz gerci, kuslarin ikisi de kizismis gorunuyor. Boyle bir durumda ne kadar beklemek gerek es olup olmayacaklarini anlamak icin? Sonradan ask dogabilir mi? :)

Bekliycez bakalım. Mama bal falan bir işe yarar umarım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:41 -->-> Daha önceki mesaj 20:33 --

Ustalardan videoya yorum yok mu? Nedir durumu bizimkilerin :)

Benim arkadaşında senin kuşlar gibi çift kuşları vardı. Dişi erkeğe saldırıyor ve yaklaşmasına izin vermiyordu, benim erkek kuşu da yanlarına koydum ve kızıştırdım. Ondan sonra çiftleşmeye başladılar. Şimdi 3 batın yavru aldım. 4 batın yumurtlamaya başladı. Petshop tanıdığın ise yanına bir erkek kuş daha koydur dene derim tabi benden daha bilgili arkadaşlarımızda var burda

Kuşlar çok güzel fakat yavru almak istiyorsanız kafesten çıkarmayın

Geri