Karadeniz Pet

eş seçimi - renk konusu

azmi

Meraklı Üye
muhabbet kuşum 6. ayını geçti.1-2 ay sonra yanına bir dişi almayı düşünüyorum. kuşun fotoğraflarına bakarak bana yardımcı olur musunuz. hangi ırk bir dişi almalıyım. en önemlisi de hangi renk bir dişi almalıyım. yavruların renkleri klasik olsun istemiyorum.farklı renklerde orjinal yavrular istiyorum.
BXA3QG.jpg

sarılı yeşilli bi kuş güzel olur :D komple karma

sarılı yeşilli derken parçalı mı demek istiyosunuz. bi de bu çiftleşmeden sizce ne renk yavrular çıkar?

Bence düz sarı veya düz beyaz al :)

düz sarı aldım diyelim.. sizce yavrular ne renk olur? yada şöyle sorayım eşlerinde bu renk erkek olan yok mu? varsa ne renk yavrularınız oldu ?

Valla bendekıler ağırlıklı babaya benziyor, fakat annede barız renk farklıysa ondan da alıyor renk, bu bütün kanatlılarda var, O yüzden dedim sarı yeşil dıye, beyaz alırsan beyaz mavı ağırlıklı çıkar yavrular, ama renk olayında soyların da etkisi var bıraz şans ısı :)

yakından cere fotoğrafı varsa daha net olur ama büyük ihtimal kuşunuz dişi. gri spangle yerli bi kuş yanına kendine yakın renk bi spangle alabilirsiniz

o zaman şöyle bişey düşüneyim ben :)

yd3Boa.jpg

sarı kafalı gri jumbo eş alırsanız rainbow yawru alabilme olasılığınız yüksek, yalnız şimdiden alırsanız birbirlerine alışma sürelerinden karınız olur

kaç aydır erkek diye seviyoruz, süpriz oldu bu :confused:

siz yakından flaşsız cere fotoğrafı ekleyin tekrar bi bakalım ama fotoğrafta ki kuş dişi 2 sonra hazır olur eşleşmeye ayrıca eş olacak kuşların genotipi bilinmeden yavruların ne çıkacağı bilimez ki rainbow yavru alamak için ya iki kuşunda renk genotipi üyelerinin tamamı baskın yada tamamının çekinik olması gerek yani rainbow oluşturmak çok itinalı ıslah ile olur. sarı yüzlü kuş ile eşleme yapılırsa sarı yüzlü spangle olama olsaılı fazladır oda rainbow değildir rainbow kuşlar gri kanat diye tabir edilen opal kuşlardır neyse bu yazı çoook uzar. maşallah güzel kuşunuz var

siz yakından flaşsız cere fotoğrafı ekleyin tekrar bi bakalım ama fotoğrafta ki kuş dişi 2 sonra hazır olur eşleşmeye ayrıca eş olacak kuşların genotipi bilinmeden yavruların ne çıkacağı bilimez ki rainbow yavru alamak için ya iki kuşunda renk genotipi üyelerinin tamamı baskın yada tamamının çekinik olması gerek yani rainbow oluşturmak çok itinalı ıslah ile olur. sarı yüzlü kuş ile eşleme yapılırsa sarı yüzlü spangle olama olsaılı fazladır oda rainbow değildir rainbow kuşlar gri kanat diye tabir edilen opal kuşlardır neyse bu yazı çoook uzar. maşallah güzel kuşunuz var

bu akşam yeni fotolar eklerim ahmet bey. amacım rainbow elde etmek değil ama farklı renkte kuşları seviyorum.. ben eve geçtiğimde yeni fotoğraflar eklerim.

bu akşam yeni fotolar eklerim ahmet bey. amacım rainbow elde etmek değil ama farklı renkte kuşları seviyorum.. ben eve geçtiğimde yeni fotoğraflar eklerim.

yo sizin için yazmadım o bilgileri bazı yorumlar yanıltıcı oluyor bilgimce açıklık getirmek için yazdım.

yo sizin için yazmadım o bilgileri bazı yorumlar yanıltıcı oluyor bilgimce açıklık getirmek için yazdım.

anladım ahmet bey. yeni fotoları ekleyince tekrar fikirlerinizi rica edicem. alakanız için teşekkürler..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

u5yry2y6.jpg
ygydenut.jpg

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:44 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

Şimdi çektim. Umarım yeterli olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:44 --

aga3yvu4.jpg
e5a3eguz.jpg

Dost başa, düşman ayağa bakar. Tırnakları çok uzun :)

anladım ahmet bey. yeni fotoları ekleyince tekrar fikirlerinizi rica edicem. alakanız için teşekkürler..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

u5yry2y6.jpg
ygydenut.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:44 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

Şimdi çektim. Umarım yeterli olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:44 --

aga3yvu4.jpg
e5a3eguz.jpg

bu son fotoğraflara göre sizce kuşun cinsiyeti nedir?

Geri