Karadeniz Pet

Eş tutmadı.

Kitiara

Meraklı Üye
Dün konu açmıştım ama fotoğraf filan koyamamıştım şimdi fotoğraflı bidaha konu açıyorum.
Dişi kuşum 3 yaşında ele alışkın konuşuyor erkek alışkın depil 5-6 ay önce aldım dişi ilk günden beri erkeği sıkıştırıyor zorla yem veremeye çalışıyor ben yem su değiştirirken bazen erkeğe vuruyor onun dışın da kavga etmiyorlar dişinin ceresi 2 yıldır kahverengi hiç renk değiştirmedi erkek ise mavi cereli mama yemiyorlar arada bir nijer veriyorum ama hala eş tutmadılar hiç rahatsızda etmiyor sadece yem su için yanlarına gidiyorum.

Annem temizlik yapıyor diye kuşların yerini değiştirdi şimdilik biraz rüzgar vuruyor ondan kabarıklar eski yerlerine koydum yine normaller hasta demeyin :D

Videoyu akşam çektim fotoğrafları bu sabah...
Link https://youtu.be/RtjR383kuMo
463a8720_orginal.jpg

463a5219_orginal.jpg

463a1065_orginal.jpg

463a2014_orginal.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
5-6 ay beraber olup eş tutmayan kuşlar için ayırma yöntemi denenebilir. Kuşların eş tutmasını ve anlaşmalarını sağlamak için üretim yapılacak (yuvalık takılı olan veya takılacak olan) kafese erkek konup dişi başka bir kafeste 10-15 gün ayrı bırakıldıktan sonra erkeğin kafesine konulmalı

Ben de Ugur Beye katiliyorum. Anladigim kadariyla sizin disi kus oldukca baskin. Aldiginiz erkekler kafeste ustunluk kuramamis belli ki. Ayirma yontemini deneyin. Gene olmazsa erkegi geri verip, disi kusunuz gibi iri ya da daha iri 1,5-2 yaslarinda cengaver bir erkek kus alin derim :)

5-6 ay beraber olup eş tutmayan kuşlar için ayırma yöntemi denenebilir. Kuşların eş tutmasını ve anlaşmalarını sağlamak için üretim yapılacak (yuvalık takılı olan veya takılacak olan) kafese erkek konup dişi başka bir kafeste 10-15 gün ayrı bırakıldıktan sonra erkeğin kafesine konulmalı

2.kafesim yok ama alabilirim sorun değil ama birbirlerini tanıyorlar daha erkek korktuysa bence ayrılsalar bile yine korkar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 13:23 --

Ben de Ugur Beye katiliyorum. Anladigim kadariyla sizin disi kus oldukca baskin. Aldiginiz erkekler kafeste ustunluk kuramamis belli ki. Ayirma yontemini deneyin. Gene olmazsa erkegi geri verip, disi kusunuz gibi iri ya da daha iri 1,5-2 yaslarinda cengaver bir erkek kus alin derim :)

Jumbo kırması iri bir kuş almıştım en fazla 1 gün karşılık verebildi bulursam çok azgın ve iri kuş alıcam :D

Degistirmeyi bence en son dusunun ayurma yontemine gidin cunku yeni bir kus birbirlerine alismasi ev ortamina alismasi uzun zaman alabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusu degistirirseniz yeni kusun ortamina ve esine alismasi zaman alabilir demek istedim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Disi kus kac kelime konusuyo ? Ceresi kahverengi bu disi oldugunu gosteriyo ama bobrek sorunlarindan dolayi erkek kuslarin da ceresi kahverengi kalabiliyomus. Acaba diyorum 2 kus da erkek olabilir mi ?

Disi kus kac kelime konusuyo ? Ceresi kahverengi bu disi oldugunu gosteriyo ama bobrek sorunlarindan dolayi erkek kuslarin da ceresi kahverengi kalabiliyomus. Acaba diyorum 2 kus da erkek olabilir mi ?

Dişim cicikuş diyor öpücük babacık diyor ama öpücüğü cük diye çıkar zorlanıyor onda :D bir seferinde öyle güzel cicikuş dediki ablam ben dedim sandı :D
İlk aldığım da ceresi maviy di açık mı kapalı mı hatırlamıyorum ama yakalış 1 yıl geçtikten sonra ceresi kahverengi oldu bidaha düzelmedi eski rengine bide dişi kuşum sürekli erkeğe yapmaya çalışıyor 2 side erkek olsa kur yapmazdı galiba

Geri