petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş tutmadı.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kitiara tarafından 20 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Dün konu açmıştım ama fotoğraf filan koyamamıştım şimdi fotoğraflı bidaha konu açıyorum.
    Dişi kuşum 3 yaşında ele alışkın konuşuyor erkek alışkın depil 5-6 ay önce aldım dişi ilk günden beri erkeği sıkıştırıyor zorla yem veremeye çalışıyor ben yem su değiştirirken bazen erkeğe vuruyor onun dışın da kavga etmiyorlar dişinin ceresi 2 yıldır kahverengi hiç renk değiştirmedi erkek ise mavi cereli mama yemiyorlar arada bir nijer veriyorum ama hala eş tutmadılar hiç rahatsızda etmiyor sadece yem su için yanlarına gidiyorum.

Annem temizlik yapıyor diye kuşların yerini değiştirdi şimdilik biraz rüzgar vuruyor ondan kabarıklar eski yerlerine koydum yine normaller hasta demeyin :D

Videoyu akşam çektim fotoğrafları bu sabah...
    Link https://youtu.be/RtjR383kuMo

#1 Kitiara, 20 Temmuz 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Temmuz 2015
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    5-6 ay beraber olup eş tutmayan kuşlar için ayırma yöntemi denenebilir. Kuşların eş tutmasını ve anlaşmalarını sağlamak için üretim yapılacak (yuvalık takılı olan veya takılacak olan) kafese erkek konup dişi başka bir kafeste 10-15 gün ayrı bırakıldıktan sonra erkeğin kafesine konulmalı

3. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Ben de Ugur Beye katiliyorum. Anladigim kadariyla sizin disi kus oldukca baskin. Aldiginiz erkekler kafeste ustunluk kuramamis belli ki. Ayirma yontemini deneyin. Gene olmazsa erkegi geri verip, disi kusunuz gibi iri ya da daha iri 1,5-2 yaslarinda cengaver bir erkek kus alin derim :)

4. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    2.kafesim yok ama alabilirim sorun değil ama birbirlerini tanıyorlar daha erkek korktuysa bence ayrılsalar bile yine korkar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 13:23 --

Jumbo kırması iri bir kuş almıştım en fazla 1 gün karşılık verebildi bulursam çok azgın ve iri kuş alıcam :D

5. fatih kaplan

fatih kaplan New Member

Beğenileri:
    0
    Degistirmeyi bence en son dusunun ayurma yontemine gidin cunku yeni bir kus birbirlerine alismasi ev ortamina alismasi uzun zaman alabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    5-6 ay oldu :D yeni değiller.

7. fatih kaplan

fatih kaplan New Member

Beğenileri:
    0
    Kusu degistirirseniz yeni kusun ortamina ve esine alismasi zaman alabilir demek istedim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Disi kus kac kelime konusuyo ? Ceresi kahverengi bu disi oldugunu gosteriyo ama bobrek sorunlarindan dolayi erkek kuslarin da ceresi kahverengi kalabiliyomus. Acaba diyorum 2 kus da erkek olabilir mi ?

9. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Dişim cicikuş diyor öpücük babacık diyor ama öpücüğü cük diye çıkar zorlanıyor onda :D bir seferinde öyle güzel cicikuş dediki ablam ben dedim sandı :D
    İlk aldığım da ceresi maviy di açık mı kapalı mı hatırlamıyorum ama yakalış 1 yıl geçtikten sonra ceresi kahverengi oldu bidaha düzelmedi eski rengine bide dişi kuşum sürekli erkeğe yapmaya çalışıyor 2 side erkek olsa kur yapmazdı galiba

10. Yağız Bulut

Yağız Bulut New Member

Beğenileri:
    0
    nazar deymez inşallah ne kadar tatlılar

Sayfayı Paylaş