Karadeniz Pet

Eş tuttular ama yuvaya girmiyorlar

Ozz

Yeni Üye
Selamlar. Muhabbet kuşlarım eş tuttular yan yanalar sürekli birbirlerini kaşıyorlar falan.Ama yuvalığa hiç girmiyorlar. Yuvalığa ilk taktığımda dişi biraz dışını kemirdi ama içine hiç girmedi. Yavru almak için ne yapmam gerekir ?

Son düzenleme:
valla kardeşim benim dişi yuvalıgı kemirmedi bile dışarıda takılıyorlar yanından bile geçmiyorlar yuvalıgın.ama kaşıyorlar birbirlerini.birbirlerine yem kusuyorlar o konuda bir sıkıntı yok gibi.bakım konusunda sıkıntı yoksa tek geriye kalan sabır sanırım herkes öyle söylüyor

DSC_0072.JPG
DSC_0072.JPG DSC_0072.JPG

Ekli dosyalar

• DSC_0071.JPG
    DSC_0071.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 111
Benim kuşlarda eş tuttu yuvanın başında ayrılmıyor dişi ama 1 yıldan beri hala bekliyorum

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

valla kardeşim benim dişi yuvalıgı kemirmedi bile dışarıda takılıyorlar yanından bile geçmiyorlar yuvalıgın.ama kaşıyorlar birbirlerini.birbirlerine yem kusuyorlar o konuda bir sıkıntı yok gibi.bakım konusunda sıkıntı yoksa tek geriye kalan sabır sanırım herkes öyle söylüyor
Haklısınız sabrettmek lazım ama yanlış bir şey yapıyorsam onu düzelteyim diye sordum. Belki başka bir nedeni vardır.

ortam ısısı normalse fazla rahatsız edilmiyorsa birde bakım mama su vs konularında dikkatliyseniz sorun yaşanmaz bence

kafesteki oyuncağı çıkarırsanız daha güzel olur iki tünek var onu bire düşürün yada ahşap tünek alıp iki tane tam tersi taraftan ikisini takın o daha iyi olacaktır. Güzel bir yere koyun yem su mama temizlik harici rahatsız etmeyin netice gelecektir

kafesteki oyuncağı çıkarırsanız daha güzel olur iki tünek var onu bire düşürün yada ahşap tünek alıp iki tane tam tersi taraftan ikisini takın o daha iyi olacaktır. Güzel bir yere koyun yem su mama temizlik harici rahatsız etmeyin netice gelecektir
Erkek kuşum şu anda bile yuvanın önünde durup içeri bakıyor önünde kendini kaşıyor ve dişiyi içine sokmuyor yaklaşınca vurup uzaklaştırıyor dişide meraklı meraklı kenardan izliyo sizce erkek neden böyle yapıyor olabilir

normalde erkek dişiyi teşvik için yuvaya girer ve çıkar onunda yuvaya girmesi için resim varsa atarsanız daha isabetli olur

normalde erkek dişiyi teşvik için yuvaya girer ve çıkar onunda yuvaya girmesi için resim varsa atarsanız daha isabetli olur
Resim atmak için yaklaştiğımda korkup çekiliyorlar yada dişi hemen yuvanın önüne geçiyor yaklaşmamam için normalde dişi sürekli yuvaliğa girip çıkıyor ama erkek bazen yuvalığa önüne geliyor içinede girmiyor sadece bakıyor delikten ve gidiyor sonra dişi içine giril tıkırdatmaya devam ediyo

genel bir resim atın o yüzden dedim içeriye giriyorlarsa bunlar çok güzel şeyler inşaAllah neticeyi en kısa vakitte alırsınız

genel bir resim atın o yüzden dedim içeriye giriyorlarsa bunlar çok güzel şeyler inşaAllah neticeyi en kısa vakitte alırsınız
b7613ba3764640cf30ba94b13e95f2da.jpg

fdaa611607243062504f403c02469f25.jpg

439a31c1b157fdfaf10528d877a0df2e.jpg

8e007f62146413615cb7681f96faeea8.jpg

Normalde erkek böyle çekingen durmaz ama telefondan korkuyor
Dişi yuvaya girdiğinde erkek önünde bekleyip o çıkınca ağzına yem kusuyor
Bide bu kafes eskidi diye öteki kafese koydum kuşları o kafeste durmadan bağırıyolardi bende bu kafese geri koydum onlarda hemen boyaları çıkardılar

b7613ba3764640cf30ba94b13e95f2da.jpg

fdaa611607243062504f403c02469f25.jpg

439a31c1b157fdfaf10528d877a0df2e.jpg

8e007f62146413615cb7681f96faeea8.jpg

Normalde erkek böyle çekingen durmaz ama telefondan korkuyor
Dişi yuvaya girdiğinde erkek önünde bekleyip o çıkınca ağzına yem kusuyor
Bide bu kafes eskidi diye öteki kafese koydum kuşları o kafeste durmadan bağırıyolardi bende bu kafese geri koydum onlarda hemen boyaları çıkardılar

plastik tünekleri çıkarın derim sağlık açısından hiç iyi değil tünek düzenini görürsek daha iyi olur biraz daha uzaktan kafes düzenini görebilirmiyim

plastik tünekleri çıkarın derim sağlık açısından hiç iyi değil tünek düzenini görürsek daha iyi olur biraz daha uzaktan kafes düzenini görebilirmiyim
8f198394b57e3920d4d05098b99bb782.jpg

Plastik tünekleri değiştiricemde merkeze pek gidemiyorum gidince alıcam ama
Bide şu anda dişi gagasinı tüneğe sürtüp erkeğin gagasına vuruyo vururken başının tüylerini kabartıyo ve kuyruğun altındaki tüyleri açılıyo
Neden yapıyodurki bunu

kur yapıyor hocam inşaAllah kısa vakitte yumurta ve yavrular gelir haftada 2 kez mama verin iyi olur

Teşekkürler mama veriyorum inşallah yakın vakitte yavru alırım uzun süredir bekliyorum tünek yerlerini değiştireyimmi iyimi

inşaAllah. Yuvalık tarafında olan tünek gibi diğer tüneği de tam karşı tarafa takın daha iyi olur