Karadeniz Pet

eş tutugu nasıl anlaşılır

yusufkral

Onursal Üye
slm kuşları alalı 2 hafta oldu aldıgımda şaldıydım erkke dişiye yem kustu ve kafestede gördüydüm kusutgunu eş tutu diye yuva taktım dişi yuvaya giriyor erkkete arada girdi bi dün girdi sadece ama 2 gündür dişi erkegi kuvalıyor daha dorusu erkke tünekte duruyor dişi o tüneege delip erkkeki kacıyor dişi erkegin peşinde gidiyor ama hep degil arada oluyor

birde kuşların eş tutugunu nerden anlaşılır birde yeni gelen 2 kuşun eş olacagı nasıl anlaşılır

not: erkek bende vardı dişiyi yanıa aldım dişide kızgınlık yumurtası yapmıştı şimdi kendini topladı

bnmklerin durumuna bnziyo :D ama bizimkının yumurtası olmadı daha dişi cok fena üstüne fln cıkıyo erkegin daha 2. haftaları :)

birbirlerini kaşıma öpüşme gibi durumda eş tuttuğu anlaşılır.
benim kuşlarında ilk eş tutma anı videoda mevcut.

video: maviş - fıstık

yavru verdilermi ? birde snn dişide erkegin üstüne cıkıyomuydu :D

çok stresli hayvanlar ya ne yaptıkları belli olmuyo yoruyolar insanı ya :)

ilk kuluçkası 4 yumurtasıda boş çıktı...erkek gözlemlerime göre dişinin üzerine çıkıyor tam mermi atacakken dişi fazla dayanamıyor düşüyor :)

bizde tam tersi :D dişi cok ateşli erkegin üstüne cıkıyo :D anlıcagın kuru sıkı sıkıyo :D

dişi kur yapıyorsa büyük ihtimalle eş tutar..ilk zamanlar benimkilerde aynı anlattığın gibiydi.

Bnm muhabbetlerim var biri disi biri erkek disi cere kahveye ykin .. Erkek bazen disiye kur yapio ama bzen . Disi surekli erkegin agzina kusmak icin kovaliyo yada baska bisey icin :) . bide yuvaligin icini bosaltti sonra kafesin dibindeki kartonu kırpıp kırpıp birakio anliyamadim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:12 -->-> Daha önceki mesaj 17:11 --

Yardim edersiniz? Svniirim

Geri