petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eş uyuşması-çiftleşme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mrv tarafından 21 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. mrv

mrv Guest

arkadaşlar merhaba benim 1 kuşum vardı yanına erkek eş aldım ama onu hep vuruyor sadece bir kere onu öperken gördüm oda omzumdaydı kafeste onun yerine geçince ona yakın olunca hep vuruyor hatta öyle bişe gördümkü erkek olanın kuyruğu çok uzundu kız kuşum aşağıdaydı ve erkek olanın kuyruğunu ısırıyordu gülme krizlerine girdim neyse dediğim gibi onların çiftleşmesi için ne yapmalıyım daha 2 gün oldu kızıma eş alalı ama olsun vurması normal değil cevaplarınızı bekliyoruma ama lütfen uzun olmasın

2. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Anlaşılan eş tutmamışlar. Ayrıca insana alışık olan kuşun eşlerde başarılı olması biraz zor olabilir.

3. Necef ALTINTAŞ

aynı sorun benim kuşlarda da var bende dün aldım erkek eş 1 yaşında, dişi yaklaştığı zaman hemen saldırıyor ama küçük gaga darbeleri bazen ayağına uzanıyo ısırmak için bende kafesleri ayırdım erkek alışsın diye ona göre sonradan aynı kafese koymayı düşünüyorum üstatlar daha iyi bilir ama biraz alışmaları gerekir bence her kuş ilk günde eş olmuyordur herhalde.

4. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Orası öyle haklısınız ustam. Çok kavga yoksa genelde anlaşırlar. Ama birleştirince yine olmazsa değiştirin eşi.

5. mrv

mrv Guest

Çok aşırı kavga ediyorlar tam olarak kavga değilde benim kız olan kuşum ilk kuşum ona her yaklaştığında vuruyor.ayrıca kız olan kuşum çok alışkın değil bize biraz korkak birde uçamıyor eski sahipleri sanırım kanadını çekmiş aldığımız yere dedik anlaşmıyorlar diye bir kaç gün daha dursun dedi olmadı erkek eşi değiştiricez.
    Ayrıca yorumlarınız için saolun birde yaş farkı veye ırk farkı var diye mi anlaşmıyorlar ?? :):D

6. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Irktan sorun olmaz ama erkeğin yaşı küçükse genelde anlaşamazlar.

7. mrv

mrv Guest

erkek 1 yaslarında ama kızımı bılmıyorum nasıl anlarım

8. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    İris rengi nedir? Koyu gri, gri, beyaz?

9. mrv

mrv Guest

sanırım grı kızımın

10. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Griyse erkekten küçüktür. Erkeğin beyaz olması lazım.. Veya açık gri.

11. mrv

mrv Guest

bılemıyorum erkek cok korkuyor kızım da ılk geldıgınde oyleydı elıme aldıgımda cok bagırıyor ısırmaya calısıyor fakat acımıyor bıldıgıme gore dısıler saha acıtırmıs dogruda kızımı elıme alırken elım kopuyor ayrıca erkege cok yaklasamıyorum sanırım gozzlerının ırısı gorunmuyor aldıgımz yerın dedıgıne gore 1 yaslarında fakat bn oyle dusunmuyorm kızım oglanı cok dovuyor cnkı. Oglan bıse yapamıyor oda vuruyor ama kızım kdr degıl

12. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    İris görünmüyorsa dişiden güçük daha yavru anlaşılan. Erkeği değiştirin.

13. mrv

mrv Guest

bılmyrm erkek korkak oldugu ıcın bakamıyorum ona yaklasınca hem bagırıyor hemde kavmaya calısıyor bu seferde tırnakları takılıyor flan ortalık karısıyor aldıgım yerdekı amcanın dedıgıne gore 1 yaslarında olması lazımmıs oglanın ama bn ole dusunmuyorm cnkı kızım ona vuruyor oglan pek vuramıyor ayrıca gozlerı sım sıyah ırıs flan gzukmuyor anlamadım ya

14. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Merve hanım kuşunuz yavru. Değiştirin biran önce dişi onu yaralamadan veya öldürmeden..

15. mrv

mrv Guest

en ıyısı bn yakın bır zamanda 2 sınınde fotografını cekıp atıyım buraya sız artık durumu degerlendırırsınız her sey ıcın tesekkurler bır sorun olursa bn yıne bu konuya yazacagım ıyı geceler herkese

16. mrv

mrv Guest

ben yarın aldıgım yerle konusurum cok tesekkurler beyefendı

17. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Rica ederim hayırlı geceler olsun.

18. mrv

mrv Guest

saolun sıze de :)

Sayfayı Paylaş