Karadeniz Pet

Eşe attiktan 5 gün sonra gelen yumurta.Show (görsel)

Doğukan Hazar

Emektar Üye
Bu fotoğraftaki kuşu yaklaşık 1 sene önce almıştım. Yaklaşık olarak 4-5 jumboyla eşe attıysam da ilk 6 ay boyunca hiç birisiyle eş tutmadı. Daha sonra hayırlı bi kısmet bulduk. 1 agiz 4te 4 yavrularını aldım. Yavrular 25 gün civari oldugunda erkek kuş çiftlesme istegiyle yavrulara saldirdiginda bodyguard gibi araya giriyordu. Erkeği ayırdım 4 kuşu da yeme düşürdü. Kuslar yeme düstukten sonra tekrar ese attim. 5 gün sonra yumurtlamış. Tüh be kızgınlık yumurtasi yapti dedim ama bi umut altından almadım yumurtayi. Hic beklemedigim bir sekilde yumurta dolu cikti.

Yani buradan cikartacagimiz sonuc ciftlestikten 5 gun sonra yumurta gelebilir ve bu yumurta dolu olabilir. Bugün 4. Yumurtasıni da yapmis.

Varsa bir maşallahınızı alırim nazar değmez inşallah
b8079d63d0265560999847d5c5e09a4e.jpg

Ilk kuluckadaki yavrusu. Sahiplendirildi
cc000fc64216ae9324f1f6375b1de9e0.jpg

db0d40ed94e879214b8bdf4953e0a533.jpg

Masallah guzel bir disi yavrularida guzeldi cok uygun fiyata sahiplendirdiniz yakin olsa kacirilmiycak bir firsat alan arkadaslarimizin memnun olacagi kesin

Masallah guzel bir disi yavrularida guzeldi cok uygun fiyata sahiplendirdiniz yakin olsa kacirilmiycak bir firsat alan arkadaslarimizin memnun olacagi kesin
Tesekkur ederim Ahmet bey. Mümkün olduğunca uygun fiyata sahiplendirmeye calisiyorum yavrulari. Hem çabucak yeni yuvalarina gitsinler istiyorum (yer sikintisindan) hem de forumumuzdaki arkadaşlar faydalansın.
Elimizden geldigince yardim etmeye calisiyoruz.

Maşallah. daha nice yavrularını alırsınız inş. ama bu kuluçka dan sonra kesinlikle dinlendirmeyi ihmal etmeyin. erkenden yıpranmasın dişiniz

Maşallah. daha nice yavrularını alırsınız inş. ama bu kuluçka dan sonra kesinlikle dinlendirmeyi ihmal etmeyin. erkenden yıpranmasın dişiniz
Tesekkurler Kahraman bey. Niyetim de öyle zaten. Yuvalıği da kapatcam ki yumurtlamasın boşuna

Verimli kusun hali başka oluyor masallah

Normalde çiftleştikten kaç gün sonra geliyor ? benim dişi 1 hafta oldu daha yumurtlamadı 2 haftayı buluyomu

Geri