Karadeniz Pet

Eşinden korkan erkek

etenderis

Yeni Üye
Tüm forumculara merhabalar.

Bundan yaklaşık 1,5 sene önce bir erkek yavru satın almıştım. uzun bir süre (yaklaşık 8 ay) tek başına baktım ve oldukça keyifli bir süreçti. Daha sonra çiftleştirmek için 2 ayrı zamanda 2 tane dişi aldım fakat Erkeğim sürekli dişilerden kaçıyordu. Bende yaşı küçük olduğu için herhalde diye düşündüm ve vazgeçtim. O zamanlarda bir de üstüne kafese bir hastalık geldi ve dişiyi kaybettim. Erkeği zor bela kurtardım ve çiftleştirmekten tamamen vazgeçtim.

Fakat yaklaşık 3 ay önce bir arkadaşımın açık sarı tüylü kırmızı gözlü 1 yaşlarında bir dişisi olduğunu ve bize vereceğini söyleyince yeniden heyecanlandım ve heveslendim. Erkek tek başına yaşadığında elime bile geldiğinde çiftleşme hareketleri yapıyor, kafeste tek başına kurlar yapıyordu.

Çift bölmeli büyük bir kafesim var, ikisini yanyana koyunca dişi erkeğin peşinden koşturup öpüşmeye/kaşımaya çalışıyor fakat erkek tıpkı daha önceki gibi inanılmaz bir şekilde ondan kaçıyor.
Ayrı bölümlere koyunca aradan bile erkek dişiyi besliyor ve kaşıyor!!!

Ne yapacağımı bilemiyorum. Fikir verebilir misiniz?

Şimdiden herekese çok teşekkür ederim.

Bence ayrı salmalarda yanyana kuşları bi 10 gün tut ardından dis iyi erkeğin bulundugu kafese al sorun ondan sonraki hafta hallolur

2 kere yaptım. 15-20 gün böldüm, tellerden birbirlerine yapmadıkları kur kalmadı. Disiyi yanına koyunca erkek tirsak/korkak bir hal alıyor.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzer bir durum benimde başıma geldi bendeki farklılık kuşların ikisininde dişi olması. Bence bu durum kuşların fazla evcillesmesinden kaynaklaniyor. Sizin dediginiz gibi benim kuşta halen arkadaşından korkuyor ama en azından ayni kafeste durabilme evresine geldiler çok şükür.

MOBİL CİHAZIMDAN TAPATALK KULLANILARAK GÖNDERİLDİ

Son düzenleme:
Evet fazla evcilleştiğinden sanırım bu durum... Tavsiye edebileceğiniz bir diyet yada özel bir besin falan var mı? ne biliğim ballı mama yada havuç vs. faydası olur mu sizce???

O mamanin havucun faydası olur bir de yan yana getirince hiç ilgilenme onlarla hatta Salma bile

Geri