Karadeniz Pet

Eşine İlgisizlik

• Konbuyu başlatan Emre YUMUK
  • Başlangıç tarihi
E

Emre YUMUK

Guest
Merhabalar
Bir buçuk seneye yakın zamandır birlikte olduğumuz bızdık adındaki kuşum eş istediğini belli eder şekilde elime çiftleşme hareketleri yapıyordu. Bende biraz araştırdım kendilerinin seçmesi gerektiği yazıyordu. Ufak bir kutuya koyup kuşçuya gittim orda boş bir kafese koyduk adam kuş seç beğendiğin birkaç kuşu koy bakalım dedi ilk kuşu seçip yanına koyduğumda bızdık büyük bi neşeyle dişinin etrafında dolanmaya gagasını dokundurup öğrettiğim öpücük seslerini çıkartıyordu. Kuşçu anlaştıklarını ve bu kuşu almam gerektiğini söyledi bende alıp eve getirdim.Aynı hareketleri bir süre evdede yaptı. Ama kısa süre geçmeden nedenini bilmiyorum ama bi ilgisizlik başladı. Kuşu akşam getirdim şimdi ben bunları yazarken kafeste biri bir tünekte biri diğer tünekte oturuyorlar. Herhangi bir kavga atışmalar falan yok. Dişi benim kuşu sevdi gibi çünkü benimkini kafesten çıkardığımda arkasından yüksek sesle ötüyor ve oda çıkıyor dişi kuş benim kuşu takip ediyor ama benimki tepkisiz. Başta böyle değildi arkadaşlar ne yapmam lazım. Götürüp yeni kuş mu seçelim bızdıkla birlikte yoksa sabredip bekleyeyim mi? Kusura bakmayın uzun oldu ayrıntıları atlamadan yazdım.tecrübeli arkadaşlar umarım cevaplarsınız...

Hergun peynir ekmek yiyen peynir ekmekten bikar.

Daha profesyonelce yorum yapmanızı beklerdim beni sorunumu çözcek kimse yok mu bıkmıştır mı cevap bu mudur yani?

Daha profesyonelce yorum yapmanızı beklerdim beni sorunumu çözcek kimse yok mu bıkmıştır mı cevap bu mudur yani?

kardeş illa çok ilginç cevaplar verilecek diye bişe yok evliliğin ilk gecesi ile 20 sene sonraki gecesi bir olmaz gibi düşün :)))))

Her şey daha yeni yeni gelişiyor. Dişi erkekten yalnız kalmak istemiyor ve en önemlisi kavga yoksa bırakın kalsınlar. 1 aya dişi de yeni yerine alışacaktır.

Her şey daha yeni yeni gelişiyor. Dişi erkekten yalnız kalmak istemiyor ve en önemlisi kavga yoksa bırakın kalsınlar. 1 aya dişi de yeni yerine alışacaktır.
Tamam sağol Cihat abi ben daha ilk günden biraz sabırsızım galiba herşey hemen olsun istiyorum :D Zaten kavga da etmiyolar.
Ama erkek biraz dişiden kaçıyo gibi acaba hiç ilgilenmesek biz ilgisi dişiye yoğunlaşır mı? Bir de ben salayım mı odada onları erkeği hergün birkaç saat salıyordum önceden şimdi ne yapayım? :eek:

Her şeyin başı sabır :) Bunların daha alışması var, kızışması var, çiftleşmesi var, yumurtlaması var, yavruların büyümesi var.. Sabır çok önemli :)

Artık erkekle ilgilenmeyin zaten erkek dişiyle ilgilenince size olan ilgisi de azalacaktır. Eş olmasını istediğimiz kuşlar salınmamalıdır yani artık erkek kafese mahkûm :) ilgilenmeyin erkekle o doğal olarak dişiye yoğunlaşacaktır zamanla :)

Tamam teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım

Geri