Karadeniz Pet

Eskişehir de üretim yapan varmı

• Konbuyu başlatan alperecz26
  • Başlangıç tarihi
A

alperecz26

Guest
Eskişehir'de üretim yapan varmı tanışmak isterim

Sitede Eskisehirden uretici yok maalesef. Bende cok aradim ama bulamadim. Tepebasinda tesadufen bir abi buldum sonra. Sagolsun bana ingiliz, tepeli tedarik etti. 40 yildir ugrasiyormus o da. Kus almayi dusunursen adresini verebilirim...

Maalesef bende bulmadım kimseyi Eskişehir'den.. Tepebaşında nerdedir acaba kendisi yerini söylersen kuşlarını gidip görme şansımız olur.. Ayrıca güzel givenip alabileceğimiz açık yem satan bir yer biliyormusunuz??

Yaylapinar cadddesinde bim'i bul sirtini kapiya verince sol tarafa yuru, ilk sokaktan sola don. 200 mt ileride solda terkedilmis gibi bir ev var onun altinda ;) biraz komik bir tarif oldu ama anca boyle bulunur. Bende tesadufen buldum ama kuslari guzel abimizin. Almanyadan fransadan filan kuslar getirmis. Yaklasik 50-60 muhabbet, 50-60 kanaryasi var ama guzel kuslar. Acik yem konusunda ben kullanmadigim icin bilmiyorum ama tavsiye etmem cok tozlu oluyor bence.

Jumbo ureten ve satan eskisehirde yok bosuna arama. Bu abi yerli beslemiyor. ingiliz ve tepeli var sadece. Kendisininde 2tane jumbosu var ama 1000 lira verseler satmam diyor ;) ama ben 4 tane kus aldim gayet guzel kuslar. Tavsiye ederim.

Dukkan ama abi free geliyor. Tam hobicidir. Kapida tel no var orada olmazsa ararsin gelir. Genelde 12-16 arasi hic bos donmedim ama.

Ingilizlere 75 diyor ama bAna ciftini 125e verdi. Tepeliler ise 125. Hobiciyim yeni baslicm dersen yardimci olrur.

Rica ederim . Sorun olursa buralardayim , elimden geleni yaparim ;) yakinda bende uretime gececm ins.

Bende İstanbul'dan Eskişehir'e geldim şimdilik ev ve kümes için yer bakıyorum 1-2 haftaya düzenimi kurarım.

Tepeli - Show Jumbo üretiyorum herkesi beklerim :)

Geri