Karadeniz Pet

Eşleri Birleştirme

-orhan-

Yeni Üye
Merhabalar ben 4 tane kuşlarım çiftleşmiyor diye yaklaşık 22 gün önce ayırmıştım(erkekle erkeği,dişiyle dişiyi aynı yere koydum).Bugün tekrardan eşleri birleştirdim ve ilk 10 dakika neredeyse birbirleriyle çiftleştiler.halada kızgınlıkları aynı.Bu durumda yumurta yaparlarmı yoksa kızgınlık çiftleşmesinde birşey olmazmı ?

yumurta yaparlar

Merhaba,

Kuşlarınız ne kadardır sizinle birlikteler sizin yöntemi bende deneyebilirim detayları biraz daha belirtebilirmisiniz?

Bu forumda erkek kuşun poposuna elle biraz hafifçe vurun gelsin şehzadeler diye bi yazı okumuştum bunun aslı astarı varmıdır acaba bilginiz var mı?

merhaba kuşlar 6 aydır felan bende duruyordu.ancak eşleşmiyor diye ayırmıştım epey bi süre.artık kızıştılar iyice dişiler bile birbiriyle kur yapar oldular geri birleştirdim.hemen çiftleştiler ama inşallah yavru olur :)

merhaba kuşlar 6 aydır felan bende duruyordu.ancak eşleşmiyor diye ayırmıştım epey bi süre.artık kızıştılar iyice dişiler bile birbiriyle kur yapar oldular geri birleştirdim.hemen çiftleştiler ama inşallah yavru olur :)

bunu bende deneyebilirim :eek:

Benim dişi yaklaşık 7 aylık ama cere rengi hiç koyulaşmıyor,kızışma belirtisi hiç yok,öyle pasif takılıyo.bazen erkek kuşu salıp dişiyi salmıyorum,dişi o zaman kafeste deliriyor çok aktif oluyor ama sizinki gbi sürekli ayırmayı denemedm.denesem mi acaba?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kaybedilecek bir sey yok.. denenebilir.. vitamin takviyesini saglam tutmak lazım ayırdıktan sonra..

hiçbir sorun yok mutlaka yumurtlarlar... ama belki ilk yumurtalar boş çıkabilir.. bize yumurtladıkları zaman çiftleştikten kaç gün sonra yumurtladığını bildirirsen sana birşeyler söyleyebilirim

Dün akşam itibariyle erkeği ayrı bir kafese aldım.kaç gün ayrı tutsam acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:53 -->-> Daha önceki mesaj 09:51 --

Dün akşam itibariyle erkeği ayrı bir kafese aldım.kaç gün ayrı tutsam acaba?

Merhaba,
Bu soruya gelen detaylı ve açıklayıcı bir cevap geldiği takdirde bende bu yöntemi bu akşamdan itibaren uygulayacağım
2 katlı PVC kafeste 2 takım kuşum var. Erkekler alt katta Dişiler üst katta birbirlerini görmeyecekler ama seslerini haliyle duyacaklar bu şekilde ayırma olur mu?

Kaç gün ayrı kalmaları gerekir?
Verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar
Artık bende kuşlarımdan yavru almak istiyorum

Aynı beklentideyiz ama cevap veren pek yok :)

Kuşları ayırmak kızgınlıklarını artırmak için denenen bir yöntem. 10-15 gün ayırıp tekrar birleştirmek bazen işe yarıyor ama kuşların birbirini görmesi gerek diye biliyorum.
Konuyu açan arkadaşın durumu çok karışık bir erkek iki dişiyle çiftleşmiş dişi kuluçkaya yatınca erkek hangisini besleyecek? İlginç bir durum.

Son düzenleme:
Siz denediniz mi Aytekin Bey?

elimdekiler 15 gün daha çiftleşmezse bende deneyebilirim bu yöntemi..

aslında bir erkeğin 2 dişiyle çiftleşmesi ideal üretim şekillerindendir.. eğer yapabiliyorsanız ne ala ki genelde dişiler birbirine saldırır... ayrı tutma mevzusu ise tamamen kuşlarınza kalmış birşey kızıstıklarını gördüğünüzde birleştirebilirsiniz kuşlarının birbirini görmesin ve duymasın dememin sebebi ise birbirlerine yabancılaşmaları lazım ki tekrar çiftleşebilsinler.. eğer sesi engellemek mümkün değilse duyabilirler... çok fazla bir sıkıntı olmaz. altlı üstü ayırın kuşlarınızı pvc kafeste...

ama tekrar eşleyeceğin vakit kuşlarını 3. bir kafeste eşle önce erkeği koy erkek kafese alışsın sonra yanına dişiyi sal.. yani 3-4 saat arayla koy kuşları kafese

Son düzenleme:
2.dişiyi ciddi ciddi düşünmeye başladım.teşekkürler

2.eş şimdilik tuttu gbi görünüyo bakalm gerisini beklicez

Arkadaşlar uzun süredir takipteyim yorumları.Dişi kuş bugün itibari ile yumurtladı.Birleştirdiğimde 2 günde bir yumurta mamasını ve vitamin takviyesini eksik etmedim.Ancak yanlış anlaşılan bir durum var sanırım erkek 2 dişi ile çiftleşmedi.Yanında olan dişi ile çiftleşip yumurta vermeyince ayırıp uzun süre bekledikten sonra diğer dişiyi koydum yanına.Yani şuanda 2 erkek 2 dişi normal şekilde eşler.Diğer çiftte yuvayla biraz ilgileniyor inşallah bunlardan kıskanıp onlarda kısa sürede yumurtlarlar.Yavrular çıkınca tekrardan görüşmek üzere..İnşallah hepinizde bu duygu yaşanır.

Geri