Karadeniz Pet

Ev boyanacak kuşlara zararı olur mu

Yusuf79

Yeni Üye
arkadaşlar şuan oturduğumuz ev boyanacak ve kuşlarımı emanet edebileceğim en azından bakabileceklerini düşündüğüm bi yer yok bi kaç günlüğüne kuşları gece rüzgar gündüz güneş değmeyecek şekilde balkona koysam kuşlar için sıkıntı olur mu acil yardımm!!

Su bazlı boyadan yana sorun olmaz tabi oda da hava sirkülasyonu sağlandığı süreci. Eğer yağlı boyadan bahsediyorsak kesinlikle aynı oda da tutmayın. Balkonda ise rüzgar esmese bile illaki yel esecektir. Belkide siz fark etmeyeceksiniz bile. Balkona koymak kesinlikle risk olur.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Su bazlı boya ise pencereler açık olarak kalabilir mi yani yada balkona koymak zorunda kalsam üstünü örtsem iyice iki kafesinde ?

Ve şuan sordum yağlı boya olucakmış

Hocam balkona koyun ve güneşten koruyun yeter hiç bir şey olmaz.

güneş ve rüzgar değmediği sürece sıkıntı olmaz evin içinde kapı pencere açık olacaktır boyadan dolayı ceyran daha çok olur üzerlerini güzelce örtün ne fazla güneş vursun ne az da olsa rüzgar balkon daha garanti olacaktır bence de

Su bazlı boyadan yana sorun olmaz tabi oda da hava sirkülasyonu sağlandığı süreci. Eğer yağlı boyadan bahsediyorsak kesinlikle aynı oda da tutmayın. Balkonda ise rüzgar esmese bile illaki yel esecektir. Belkide siz fark etmeyeceksiniz bile. Balkona koymak kesinlikle risk olur.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ve buna bağlı tüye bile girebilirler, şurdan alıp şuraya koyuyorsun tüye giriyor hayvan o yüzden fazla ordan oraya taşınmamasını öneririm.

kuşların zaten çok güneşte kalmamak şartıyla güneş ışığı almları gerekir öyleyse her yerlerinden alınıp balkona koyulduğunda tüye girmeleri gerekir ki zaten boya bitene kadar kalmaycaklar akşamları veya belli bir zaman sonra zaten almak zorunda

Şuan balkonu gerçekten evin içinden daha çok sevdiler birbirine kur yapmayan Yeni aldığım çiftim bile kur yapmaya yem kusmaya başladı yanlız yeni çiftimin erkeğinin ceresi mavide kahverengiye dişininkide kahverengiden maviye dönmeye başladı anlam veremedim nedendir bu ?

kuşlar güneşi severler ama diğer konuda bir fikrim yardımcı olcaklarına eminim