Karadeniz Pet

evcil erkek muhabbet kusumun dişi kuşla ilgilenmiyor

Birgün verdiğin mamayı ikinci gün verme,bozuluyor. gün içinde verdiğin mamada en fazla 5-6 saat kalsın kafeste, sonra çıkarıp dökebilirsin kalanı.
Tamam peki ama dumanin uçma işine ne diyorsunuz bunalıma girer ucmazsa bide bi foto aticam bunu hergün sadece havucla yapı versem olur mu yumurtasiz

Ekli dosyalar

• 14872321071091562656634.jpg
    14872321071091562656634.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 14
Birgün verdiğin mamayı ikinci gün verme,bozuluyor. gün içinde verdiğin mamada en fazla 5-6 saat kalsın kafeste, sonra çıkarıp dökebilirsin kalanı.
Tamam peki ama dumanin uçma işine ne diyorsunuz bunalıma girer ucmazsa bide bi foto aticam bunu hergün sadece havucla yapı versem olur mu yumurtasiz

Bu resimdeki mamayı sadece havucla hazırlayıp versem yeterli olur mu bide dumanin uçma işine ne diyorsunuz ucmazsa bunalıma girer

Ekli dosyalar

• 1487232338370134099957.jpg
    1487232338370134099957.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 9
Uçmazsa bunalıma girmez. Size kendi durumumdan bahsedeyim. 3 aylıkken alıp kendi elimde büyüttüğüm erkek kuşum şuan neredeyse 1.5 yaşında. sürekli kafesten çıkarır oynardık elimizde omzumuzda gezerdi.bizi görünce kafese yapışırdı. 1 ay önce eş aldım yanına. ilk bir hafta birbirleriyle ilgilenmediler. şimdi aralarından su sızmıyor. hayvanın bunalımıda söz konusu değil. aslında hayvana en büyük iyiliktir. bir eşinin olması onunda doğal hakkıdır.

Hazır mamalar hakkında bilgim yok birşey söyleyemem. ben mamayı evdeki malzemelerle kendim hazırlıyorum.

Bu resimdeki mamayı sadece havucla hazırlayıp versem yeterli olur mu bide dumanin uçma işine ne diyorsunuz ucmazsa bunalıma girer
Hazır mamalar hakkında bilgim yok birşey söyleyemem. ben mamayı evdeki malzemelerle kendim hazırlıyorum.
Anladım teşekkür ederim.şimdilik bizimde kız yanına sokmuyor dumanı ilerde değişir umarım hatta sürekli kovaliyor gelme yanıma diye beni gördüğü zaman haliyle dumanin da ruh hali değişiyor. Tekrar teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 1487232514082-101522638.jpg
    1487232514082-101522638.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 10
Öyle olur zaten. ben dişiyi alıp getirip erkek kuşumun yanına koyduğumda yanına yaklaştırmıyordu kovuyordu. şimdi birbirlerini kaşıyıp yem veriyorlar.

Ne yazıkki aynı sorun bendede vardı ilk zamanlar 3 kez dişi aldım ve son aldığımı öldürdü
Çare olarak üreticiye verdim bir hafta orda kaldı eşini seçti ayrı kafese koyduk eşiyle birlikte 2 gün o şekilde kaldı sonra eve getirdim ve yavrularına doyamadık tavsiyem bu şekilde
Yaşamış ve görmüş biri olarak

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkek kuşunuz iri bir kuş en azından erkek kuşun boyutuna uygun bir dişi bulmaya çalışın ve 1 yaşını doldurmuş bir dişi olsun bence.üretici bulabilirseniz daha iyi olur kendisi seçer eşini petshopdan dişi kuş bulacak iseniz iş biraz uzar.

erkek kuşunuz iri bir kuş en azından erkek kuşun boyutuna uygun bir dişi bulmaya çalışın ve 1 yaşını doldurmuş bir dişi olsun bence.üretici bulabilirseniz daha iyi olur kendisi seçer eşini petshopdan dişi kuş bulacak iseniz iş biraz uzar.
Üçüncü disim benim oglum çok sevecen hepsini kabul etmişti ama ilk aldığım iki dişi çok yavru idi.bu biraz daha yaşına uygunmus

Ekli dosyalar

• 20170216_193243.jpg
    20170216_193243.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
Ne yazıkki aynı sorun bendede vardı ilk zamanlar 3 kez dişi aldım ve son aldığımı öldürdü
Çare olarak üreticiye verdim bir hafta orda kaldı eşini seçti ayrı kafese koyduk eşiyle birlikte 2 gün o şekilde kaldı sonra eve getirdim ve yavrularına doyamadık tavsiyem bu şekilde

Ne güzel maasallah darısı basimiza

Maasallah darısı basimiza

Merhaba biz biraz birbirimize alışmaya başladık en azından artık tek tunekte taşıya biliyoruz durumdan haberdar etmek istedim

Dişi yavrulugu tanımaya başladı iyi bir gelişme dimi

Ekli dosyalar

• 20170223_125612.jpg
    20170223_125612.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
Geri