Karadeniz Pet

Evcil kuşuma eş almalımıyım?

Hakan ŞAHİN

Meraklı Üye
Benim 1 yaşında konuşan ele gelen oldukça evcil muhabbet kuşum var. Davranışlarından dolayı çiftleşme vaktinin geldiğini düşünüyorum. Acaba şimdi dişi bir yavru alıp onuda insan ortamına alıştıktan sonra mı eş olarak koysam yoksa direk yetişkin bir dişi mi alsam? Bunu neden soruyorum daha önce beslediğim kuşlarımın yanına yabancı kuş geldiğinde hem yeni ortam hem aileye alışmadıgı için sonuç alamadığımdan. Şimdi de böyle denemek istiyorum. Alacağım dişiyi 9-10 ay kadar alıştıktan sonra erkek mubişim 2 yaşını bulur. Bu ay farkı herhangi bir sorun yaratırmı ?

Son düzenleme:
O ay farki hiçbir sorum çıkarmaz eğer sabrederim beklerim diyorsanız olabilir

Yorum için teşekkürler. Zaman önemli değil yeterki önceki gibi dişi kuş geldiğinde o yabancılıgı istemiyorum. Benim arkadaşlarımda akrabalarımda çiftleri gördüğümde sanki o ortamda doğmuş büyümüşler gibi insana alışıklar. Fakat yeni kuş gelince çok yabancılık çekiyo. Benim istediğim her ikiside ortama alışsınlar insan sesine alışsınlar.

Bu dediginiz zamanla olur inşaallah ayrıca forumda arada insana yakın kuş sahiplendirmesi oluyordu bir de kuşu petshoptan değil ev üretimi yapan yerden alırsanız avantaj sağlar

Ev ortamında üretim yapan tanıdıgım var. Onunla iletişime geçicem. Teşekkürler tekrar

Geri