Karadeniz Pet

Evcilleştirilmiş Muhabbet Kuşu Ürermi

• Konbuyu başlatan grafikerhane
  • Başlangıç tarihi
G

grafikerhane

Guest
Ele gelmeye alışan omuza konan muhabbet kuşu çiftleşip ürer mi ?

Kaç aydır sizde olduğuna bağlıdır, eğer yıl'ı aşmış ise bu süre çok zor derim ben. Ama 3-4 aylık ise çiftleşmesinde herhangi bir problem yoktur.

benim 1.5 yasında erkek konusam kusum vardı yanına es attım 2 aydır tık yok aynı kafeste 2 yabancı giibler kavgada yok bseyde yok zordur alısmıs kusun es tutması

Ürer ama biraz uzun ve sıkıntılı olur birde kuşa siz değil kendisi eş secmeli özellikle bu zamanı biraz daha kısaltıyor

Aa, boyle bir durum oldugunu bilmiyordum. Benim kusum 6 aydir bizimle ama su an kendini sanirim insan falan saniyor cok evcillesti ben simdi olmasa bile 1 yasindan sonra yanina es almayi dusunuyordum bu durumda yavru almam oldukca zor yani?

Sizlerin tam tersi evcil kusun es tutmasi kolay ama nasil ? kusunuzu salmaya atin ve kendine es secsin ama kafesinde oyuncaklar var ise derhal kurtulun . benim kusum es tutmustu disarda bizimle ilgileniyordu kafesde esiyle cok iyiydi . ;) onemli olan mantik degil tecrube ?

Sizlerin tam tersi evcil kusun es tutmasi kolay ama nasil ? kusunuzu salmaya atin ve kendine es secsin ama kafesinde oyuncaklar var ise derhal kurtulun . benim kusum es tutmustu disarda bizimle ilgileniyordu kafesde esiyle cok iyiydi . ;) onemli olan mantik degil tecrube ?

Tabi imkansız diye birşey yok hani yabani olanlar diğerlerine göre biraz daha önde
Çünkü kafes içinde uğraşacakları birşey yok dışarı yüzüde görmemişler
Ona bakarsan bir arkadaş paylaşmıştı evcil çifti elinde çiftleşiyordu yani evet tecrübe meselesi

İşte Videosu Muhabbet Kuşu Çiftleşmesi, Muhabbet Kuşu Çiftleşmesi Sesi (Süper Görüntüler)

Tabi haklisiniz hadi evcil olan disi olsa zor . Fakat erkek oldugu icin ic gudusel olarak onunda bir ese ihtiyac oldugunu bilir ve zamanla alisir . Sizdende vazgecemez ama onada deger verir ama yanina aldignz esiyle ilgilenmeyin hep on planda kendisi olsun ister :)

Arkadaşlar konuşan ve size alışan muhabbet kuşunuzun eş tutması için öncelikle eşi sizin değil kendisi seçmesi gerekir. Kuşun eş tutması biraz zaman gerektirir. Çünkü ikinci bir kuşa alışık olmadığı için kabullenmesi zor olabilir. Biraz sabırlı olursanız hiç bir sıkıntı kalmayacaktır.

benim yaklasık 5-6civarı kelime bilen ama ele gelmeyen 4-5 aylik erkegimi yene ese attim ciftlesmek istiyo :) ama disi istemiyo

zamanla olur disi kendini hazir hissetsin azcik Sabir sonunda kucuk kucuk Mubisler :)

evcilleştirilmiş bir kuşum vardı benim hangi dişiye atsam eş tutardı ama hiç biriyle çiftleşmedi o var :D elime aldımmı elimi foslardı .

Sadece evcilleştirilmiş olması yetmiyor . Baya bir kızgınlaştırmıştım ben mavişimi :) Mamasını belli bir program dahilinde veriyordum nijer yemlerini vitaminini meyvelerini herşeyini veriyordum . :)

Aa, boyle bir durum oldugunu bilmiyordum. Benim kusum 6 aydir bizimle ama su an kendini sanirim insan falan saniyor cok evcillesti ben simdi olmasa bile 1 yasindan sonra yanina es almayi dusunuyordum bu durumda yavru almam oldukca zor yani?

aynen öyle.
bir süre sonra kuşlar kendi cinsini bırakıp insanlarla ilgilenmeye başlıyor.

Geri