Karadeniz Pet

Evde tek başına 9 gün ?????

• Konbuyu başlatan limon61
  • Başlangıç tarihi
L

limon61

Guest
Bayram tatiline ailemin yanına gideceğim ama kuşu bırakabileceğim kimse yok.18 saat otobüs yolculuğunda telef olur kuş.şimdilik aklıma sadece kapalı bi odada kafesin kapısını açık şekilde bırakıp hem kafeste hemde dışarıda kaplarda bol bol yem ve su bırakmayı düşünüyorum.yeme içme açısından bi problem olmaz gibi ama psikolojik olarak dayanabilir mi strese girebilir i. kuş tek başına kaç gün kalabilir ??????????

kafesini acık bırakırsanız ucar biyeri carpar sıkısır ve ölür. 9 gün cok uzun bir süre kafesin her yerini yem doldurmanız lazım

sakın kafesi açık bırakmayın 4 tane yemlik 2 tanede suluk koyun hiçbir şey olmaz biz öyle yapıyoruz

Evet kafesi açık bırakmayın. Bir tane akıllı yemlik bir kaç tanede normal yemlik yetrde artar bile en az iki suluk koyun.

Ben 10 günlüğüne bıraktım 3 adet suluk 1 adet akıllı yemli 3 tane küçük yemlik ile geldim sağ sağlım duruyordu.

Bir şey olmaz merak etmeyin, ama salma konusu sıkıntı yaratır. Tüle takılır, bir yere çarpar. En güvenlisi kafes. Kendi yemliklerinin dışında uzun yemlikler var. Böyle tavuk çiftliklerinde olur ya uzun yemlikler. Muhabbet kuşları için olanları var. Ondan al. Ayrıca büyük boyda suluklar var. Ondan da 3 tane koy. Bir de tabanı yemle doldur. Pisleyecek üstüne ama yine de önlem olur.

2 AKILLI YEMLİK
2 SULUK
hertürlü 9 gün idare eder, olası risklere karsı diger yemlikleride doldurun birşey olmaz tek kuşa.
Kafeste kalsın evin içinde tehlikeli olabilir.

cevaplar için hepinize teşekkür ederim yalnız yeme içme konusunda endişem yok zaten ama 9 günde kuş kafesin içinde tek başına bunalıma girmez mi? Çünkü 3 gün bırakıp bi yere gitmiştim.Döndüğümde ruh gibiydi yani ilk eve getirdiğim günki gibiydi.9 güne biraz endişeleniyorum psikoloji olarak

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri