Karadeniz Pet

Eve alınacak dişi yavru kuş hakkında

StayAway

Meraklı Üye
Arkadaşlar dünde sordum ama emin olmak için tekrar soruyorum 2 aylık yavru erkek bir kuşum var bu kuşu aldığım yere gidip ona bir dişi arkadaş almak istediğimi söyledim oda bana isterseniz alabilirsiniz şimdi dedi isterseniz de onu getirin izleyin sonra alın dedi ikiside olur dedi buraya bir sıkıntı var mı yanlış var mı?
2.ise genelde dişiler yabani olur gibi şeyler söyleniyor ancak bu alacağım yavrular dada bir sıkıntı olur mu mesela ben istiyorum ki 2 Side 1.5 2 aylık olduğu için bana alışırlar hemde erkek kuşun canı sıkılmaz hemde ileride yavruları olur bana karşı yabani davranmazlar erkek kuşu bir nebez de olsa eğittim hatta benden başka kimseye gitmiyor alacağım dişi bana karşı büyüse de yabani olur mu ?

Dişi kuşlar erkeklere göre daha yabani olur. Bu erkeklerin yabani olmayacağı anlamına gelmez. Durum tamamen karakterle alakalı. Ayrıca çift kuşu yanyana koyarak eğitmeniz, hele ki tecrübeniz yoksa, pek de mümkün değil.
Muhabbet kuşu seçmek kolay değildir. Bu konuda tecrübe sahibi veya şanslı olmanız lazım. Aşağıdaki videoya göz atın derim.

Dişi kuşlar erkeklere göre daha yabani olur. Bu erkeklerin yabani olmayacağı anlamına gelmez. Durum tamamen karakterle alakalı. Ayrıca çift kuşu yanyana koyarak eğitmeniz, hele ki tecrübeniz yoksa, pek de mümkün değil.
Muhabbet kuşu seçmek kolay değildir. Bu konuda tecrübe sahibi veya şanslı olmanız lazım. Aşağıdaki videoya göz atın derim.

Bu kişiyi sıklıkla dinliyorum çok faydası da oldu bana eğitmek den kastım bana karşı yabani olmasınlar mesela bu erkek kuş benden kaçmıyor omzuma koluma ya da kafama konuyor extra birsey istemiyorum benden kopmasınlar yeterli evde sadece erkek kuş beslediğim için şunu da düşünmüyor değilim bunlarda yanlarında eş ister tek bakıp da vebalini almak istemiyorum her canlı da olduğu gibi oda eş ister o yüzden yanına disi almayı düşündüm

Doğru düşünmüşsünüz ama şunu unutmayın, yanına kendi türünden bir canlı, hatta karşı cinsi gelince, size ilgisi azalacaktır. Alışkın olmasından kastınız, sizden korkmaması, tanıması, kolunuza omzunuza gelmesi ise sıkıntı yok. Ancak eğitim vereyim derseniz muhtemelen olmaz.
Daha önce söyledim, tekrar söylüyorum, ikisini birden alıp birarada tutmayın, ikisi de size alışsın, ondan sonra birleştirin.

Doğru düşünmüşsünüz ama şunu unutmayın, yanına kendi türünden bir canlı, hatta karşı cinsi gelince, size ilgisi azalacaktır. Alışkın olmasından kastınız, sizden korkmaması, tanıması, kolunuza omzunuza gelmesi ise sıkıntı yok. Ancak eğitim vereyim derseniz muhtemelen olmaz.
Daha önce söyledim, tekrar söylüyorum, ikisini birden alıp birarada tutmayın, ikisi de size alışsın, ondan sonra birleştirin.
Tabiki öyle ama benim öyle bir şansım yok
Zaten işten eve evden işe giden biriyim o yüzden vakit geçirebilirim onlarla kendi odamda bakıyorum zaten Diger odalara götürme şansım yok annemin rahatsızlıgı var benim çenebazı seviyor ama istese de fazla yakın durmuyor malum hastalığı var benim kuzenimin sarı muhabbeti vardı jumbo kırması onu bize getirdi biraz iriydi ama benim kuş ile hem yem kusma olayı oldu hemde birbirlerini kaşıdılar ama benim erkek gene üzerime kondu gene bana karşı hiç yabancılık çekmedi

Benim yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım. Keyifli hobiler...
Hayır okuyorum tabi siz dediniz ya 2 sini de alıştırın sonra birleştirin bende diyorum ki 2 sini alıştırnam için farklı yerlerde olmaları gerekmiyor mu ev ortamı kısıtlı bunu demek istedim

Geri