Karadeniz Pet

Eve gelen dişi

• Konbuyu başlatan lodoslum
  • Başlangıç tarihi
L

lodoslum

Guest
Arkadaşlar dün 3. Muhabbet çiftimi oluşturmak için 1 erkek 1 dişi kuş aldım geldim 2 ayrı kafeste kuşları tutuyorum. Erkek kuş Hemen alıştı ortama yem vs. yiyor. ama yeni aldığım dişi kuş çok hızlı nefes alıp veriyor ve neredeyse 1 gündür hiç bir şey yememiş. Çok sessiz ve sakince odaya girip çıkıyorum. Onunla konuşuyorum felan ama tedirginim tahmini 1 yaşlarında dişi alırken baya izledim kuşu canlı bir kuştu Tüyde de değil. Sizce alışma sürecini daha kolay atlatması için ne yapabilirim. Mama felan da yaptım verdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

ona zaman tanı er geç alisacaktir çok yanında durma ama ona gorun bazıları onunla konuş sonunda alisacaktir

Sıkıntı Yapmayın Siz Ara Ara Görünün Yeni Gelmiş Doğal olarak etrafı Tanımaya Alışmaya Çalışıyor Sabredin

Sıkıntıya girmeye başladım ben Pazar günü aldım hala kafesinde kırılmış yem kabuğu göremiyorum. Arada bakıyor yeme yaklaşıyormuş gibi yapıp geri eski yerine dönüyor. Umarım kursağında felan vardır yem oradan besleniyordur. Çokta güzel bir dişi çok severek almıştım başına bir şey gelmesinden korkuyorum :(

Erkegin yanina atin kavga etmezlerse yaninda kalsin o zaman yer.

Merak etmeyin acıkınca yiyecektir o ortama alışamamıştır hiçbir sıkıntı yok

Kuş Erişkin 1 yaşını geçmiş kızgın bir dişi bakalım akşam da yemezse alacağım erkeğin yanına mecburen böyle olmayacak kafesin her yerine yem döktüm tabana+ akıllı yemlişğe+ klasik yemliğe yemesi lazım artık :D

Geri