Karadeniz Pet

Eyvah.. Ne yapmalıyım? Acil yardım.

salahattin

Meraklı Üye
Kuşumuz 7 yavru yaptı. Onları büyütene kadar az kalsın kendisi ve babaları canlarından oluyorlardı. Hiç ders almamışlar gibi Bir de baktım bugün bir yumurta yapmış ve üzerinde yatıyor. Yavru yapsın istemiyorum. Yumurtaları alsam bişey olurmu? Folluğu mu kaldırsam. Sitrese girmesinden korkuyorum. Bu işi nasıl çözmeliyim. Lütfen yardım. Artık yavru istemiyorum.

Yumurtalar bitsin follugu alın yada başka kafes varsa çifti ayirin

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Folluğu alayım bakalım sonuç ne olacak.

En güzeli eşleri ayırmak olacaktır ama mümkün değilse en azından yuvalık kaldırılabilir.

Eşleri nasıl ayırayım. Birbir birlerini çok seviyorlar. Folluğu kaldırayım şimdilik.

Follugu kaldırın yumurta aldikca devam edecektir ancak dikkat edin dişi erkeği dövmesin

Follugu kaldırdım. Ama hayvan şaşkına döndü. Yüzüme öyle bi bakışı vardı. Sanki yuvami yumurtami geri getir der gibiydi. Ertesi gün follugu yerine koydum. Hemen içine girdi. Yavrulari da yanına gitti. Çok mutlu olduğu bayagi belli oluyor. 2 yumurta daha yaptı. Onlari da hemen aldım. Böylesi daha iyi sanki yumurtası gidince kargalar aldı sanıyor. Eskisi kadar üzülüyor görünmüyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Follugu kaldırdım. Ama hayvan şaşkına döndü. Yüzüme öyle bi bakışı vardı. Sanki yuvami yumurtami geri getir der gibiydi. Ertesi gün follugu yerine koydum. Hemen içine girdi. Yavrulari da yanına gitti. Çok mutlu olduğu bayagi belli oluyor. 2 yumurta daha yaptı. Onlari da hemen aldım. Böylesi daha iyi sanki yumurtası gidince kargalar aldı sanıyor. Eskisi kadar üzülüyor görünmüyor.

Böyle de sürekli yumurtlayacaktır isteseniz de bunun önüne geçemezsiniz

En fazla 7 yumurta yapar ondan sonra dinlenme payı yokmu ben 2 ay dinlenir saniyorum.

Kkardesim isine karismak amacinda degilim ama vicdanim el vermedi tamam haklisin hem maddi hem manevi anlamda ek yuk getiriyor yavrular yumurtalar ama sen dorek olarak kusun yavrularini elinden almam bence yanlis bosey hayvanlarinda hisleri var annelik icguduleri var en azindan son yavrulari cikana kadar yavrulari beklesen olmazmi :)

Geri