Karadeniz Pet

Farklı ötüş

Feyzanur

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yeni geldi evimize 3 gün oldu tanıdıkta 1 sene kalmış. Hareketleri ve yem yemesi gayet yerinde hatta fazla yiyecek gördüğü anda tele atlıyor. Sorum şu ki ötüş farklıkığı aynı anda 3 4 farklı ses çıkarıyor bazen yükseliyor. Ama gözleri kapalıyken de uyur pozisyonda orta ses şiddetinde bıcır bıcır ötüyo sürekli bu neden olabilir.
2. Soru ise çok fazla kaşınıyo geldiğinde öyleydi parazit bit spreyi aldım hemen ilk kez dün sıktım haftada iki kez dedi petshop yapmam gereken farklı birşey var mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_20180817_165753.jpg
    IMG_20180817_165753.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 14
  • 1534538378738363618880.jpg
    1534538378738363618880.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 10
Bahsettiğiniz şekilde ötmesi normal, herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Parazit spreyi kullanmayın, eğer basınçlı tüpte ise yararından çok zararını görürsünüz. Parazit konusunda şüpheniz varsa veterinerden vilmectin veya ivermectin etken maddeli başka bir ilaç isteyip ense derisine gelecek şekilde haftada bir damla olmak üzere üç defa kullanın

Bahsettiğiniz şekilde ötmesi normal, herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Parazit spreyi kullanmayın, eğer basınçlı tüpte ise yararından çok zararını görürsünüz. Parazit konusunda şüpheniz varsa veterinerden vilmectin veya ivermectin etken maddeli başka bir ilaç isteyip ense derisine gelecek şekilde haftada bir damla olmak üzere üç defa kullanın

Sprey basınçlı tüpte değil fıslatmalı kanat altlarına birer defa gözlerini koruyarak sıktım. Bi defa da sırtına. Yine zararlı olur mu peki sıktığımda rahatladı gibi kaşınmadı bi gün boyunca bu akşam yine biraz kaşınıyo tedavi ye devam edeyim mi ?

Ben parazit spreylerini tavsiye etmiyorum, solunum sistemine zarar verdiğini düşünüyorum. Madem almışsınız kısa süre kullanın ancak kaşınması normaldir, parazitleri gözle görmeden ilaç veya başka bir ürün kullanmak gereksiz

Ben parazit spreylerini tavsiye etmiyorum, solunum sistemine zarar verdiğini düşünüyorum. Madem almışsınız kısa süre kullanın ancak kaşınması normaldir, parazitleri gözle görmeden ilaç veya başka bir ürün kullanmak gereksiz
Beyaz kağıt koydum ama anlamadım bit parazit vsrmı yeni geldiği için siteden falan baktığım kadar yapabildim. Birde son sorum olacak çok soru sordum ama. Aynası vardı geldiğinde zaraelıymış galiba alışma olsun eş sanma olsun çıkarttık aynasını salıncağı kaldı stres yada zararı olur mu

Beyaz kağıt koydum ama anlamadım bit parazit vsrmı yeni geldiği için siteden falan baktığım kadar yapabildim. Birde son sorum olacak çok soru sordum ama. Aynası vardı geldiğinde zaraelıymış galiba alışma olsun eş sanma olsun çıkarttık aynasını salıncağı kaldı stres yada zararı olur mu
Ayna ilk başta koyulmasaydı keşke, strese girebilme durumu var ama aynanın da olmaması lazım. Çıkarttığınız iyi olmuş bence kısa zamanda alışır gibi geliyor bana gözlemleyin. Ona tüneği ahşap olan salıncaklardan almanızı öneririm

Ve birde burası soru platformu zaten tabii ki soracaksınız :) kuşunuzla ve sağlığıyla alakalı bilgi almaktan çekinmeyin lütfen..

Sorun olmaz merak etmeyin

Geri