Karadeniz Pet

Faza dal darı zararlı olur mu?

Medakafy

Yeni Üye
Tesadüfen denk geldiğim yabancı bir videoyu izlerken gördüm, fazla dal darının kilo aldırdığı ve yağ yaptığını o yüzden az verilmesi gerektiğini söylüyordu. Burada da bilgisi olan varsa teyit etmek istiyorum. Kafesinde 2 tür yem var (quick ve versele laga) ve üstüne dal darı da koyuyoruz üçünden de yiyor. Şimdilik sorun yok ama dal darıyı azaltmalı mıyım? Bitirdikten sonra aralarla verebilirim ödül amaçlı.

Merhabalar evet doğru bilgi. Daldarinin fazlası kilo ve yağlanma yapar. Gerçi her şeyin fazlası zararlı değil mi. Bu bence bizler içinde geçerli. Daldariyi haftada bir verin. Ben şöyle yapıyorum bütün olarak değilde o daldariyi ikiye veya üçe bölüp üç gün veya iki gün şeklinde veriyorum. Siz de yapmıyorsanız o şekilde yapabilirsiniz.

Merhabalar evet doğru bilgi. Daldarinin fazlası kilo ve yağlanma yapar. Gerçi her şeyin fazlası zararlı değil mi. Bu bence bizler içinde geçerli. Daldariyi haftada bir verin. Ben şöyle yapıyorum bütün olarak değilde o daldariyi ikiye veya üçe bölüp üç gün veya iki gün şeklinde veriyorum. Siz de yapmıyorsanız o şekilde yapabilirsiniz.
Öyle yapacağım teşekkürler

Geri