Karadeniz Pet

Fındığa Veda Ettik (Kaçırdık)

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Geçen sene ramazan başlarında 45 günlük civarı iken aldığım inadı yüzünden yavru olmasına rağmen en zor ve uzun (2 ay) sürede evcilleştirdiğim ve sonrasında çok güzel bir bağ kurup konuşturduğum aramızda ıslık iletişimi kurduğum muhabbet kuşum dün babamın dalgınlığı yüzünden bir anlık gaflet ile kaçtı gitti gözümün önünden.

Olmuş ile ölmüşe çare yok ancak insanın içini burkuyor dünden beri moralim çok bozuk. İnsan onla geçirdiği vakti anları o sevimliliği düşününce ve dışarda da öleceğini bilince fena oluyor. Geri gelir diye umudum yok dışarısı karga dolu idi büyük ihtimal ölmüştür.

Daha öncede ölen kaçan kuşlarım olmuştu ama bu beni bir başka etkiledi. Daha önce bu forumda öldü yada kaçtı şeklinde başlık açıp bir daha asla kuş bakmayacağım diyenleri şimdi daha iyi anlıyorum. Avatardaki resim onun küçüklüğüdür. Şairinde dediği gibi "ölüm Allahın emri, ayrılık olmasaydı" ama oluyor işte.

Küçük bir umut kocaeli yenişehir mahallesi civarında bulan eden olursa doğal yeşil erkek bir kuş ulaşırsa sevinirim gerçi forumda pek yok kocaelili ama neyse. Derdimi paylaşmak içimi dökmek istedim kusura kalmayın vaktinizi aldım. Herkese hayırlı günler.

Bizimde yıllar önce bir kuşumuz kaçmıştı. Neler çektiğinizi anlayabiliyorum. Geçmiş olsun. :(

Çoğu İnsandan daha vefalı dostun oluyor bi süre sonra bazı hayvanlar gittiği zaman çok üzülüyorsun çok acı bi duygu yürekten söylüyorum çok üzüldüm umarım bulunur

Çok geçmiş olsun.Canı gönülden diliyorum ki bulursunuz inşallah kuşunuzu.Benimki de 3 gün önce kaçtı.Daha doğrusu ben kaçırdım.Hayatımda hiç hissetmediğim kadar vicdan azabı çekiyorum.Hayali sürekli gözlerimin önünde.Hiçbir kuşun onun gibi olamayacağını biliyorum.Hala bir mucize bekliyorum belki buluruz die :(

Son düzenleme:
Sağolun teşekkürler. Eşi yavruları vardı bakalım yavrular büyüsün inşallah hayırlısı ile birini alıcam diğerini vericem arkadaşıma, anneyi de veririm diğer bir arkadaşıma artık napalım. Kendi aldığım yavrunun kafesine de küçük kilitler vurayım diyorum benden başkası kafes kapağını açmasın diye insan üzüldüğü kadar da sinirleniyor kendi hatası olmayınca başkalarından çıkartmak istiyor bir şekilde hırsını.

gecmiş olsun :......

Hemen kötü düşünmeyin belki de iyi birisinin evine gitmiştir inşallah ölmesinden iyidir
bundan önceki kuşum bize öyle gelmişti :) ama en iyisi tabi sizin bulmanız inşallah geri kavuşursunuz geçmiş olsun :(

Cok gecmis olsun zor bir durum..Sonucta o kadar zaman gecirdiniz beraber ama olan olmus yapacak bisey..

Çok sağolun teşekkür ediyorum hepinize destekleriniz için. İnşallah birine gitmiştir ama buralar hep karga dolu aklıma kötü senaryo geliyor o yüzden ama birisi alsa baksa insan gibi insan olan birisi çok iyi olur tabi bu durumdan haberim olmaz ama inşallah öyle olsun.

Çok üzüldüm umarım yaşıyordur. Aklıma kaçan Fıstık'ım geldi. Kargaların ağzında görmüştüm benim 2 yıllık dostumu :(

İnşallah en kısa zamanda bulunur eğer bulunmaz ise ondan daha fazla birbirinize bağlanacağınız yeni bir kuş sahiplenirsiniz umarım.

Yavrulari var hatra yuvadan atlamak uzereler insallah omurlerinin sonuna kadar onunla beraber yasariz.

Geçmiş olsun çevreye sor soruştur iyice fazla uzağa gidemezler