petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Fındığa Veda Ettik (Kaçırdık)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 21 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Geçen sene ramazan başlarında 45 günlük civarı iken aldığım inadı yüzünden yavru olmasına rağmen en zor ve uzun (2 ay) sürede evcilleştirdiğim ve sonrasında çok güzel bir bağ kurup konuşturduğum aramızda ıslık iletişimi kurduğum muhabbet kuşum dün babamın dalgınlığı yüzünden bir anlık gaflet ile kaçtı gitti gözümün önünden.

Olmuş ile ölmüşe çare yok ancak insanın içini burkuyor dünden beri moralim çok bozuk. İnsan onla geçirdiği vakti anları o sevimliliği düşününce ve dışarda da öleceğini bilince fena oluyor. Geri gelir diye umudum yok dışarısı karga dolu idi büyük ihtimal ölmüştür.

Daha öncede ölen kaçan kuşlarım olmuştu ama bu beni bir başka etkiledi. Daha önce bu forumda öldü yada kaçtı şeklinde başlık açıp bir daha asla kuş bakmayacağım diyenleri şimdi daha iyi anlıyorum. Avatardaki resim onun küçüklüğüdür. Şairinde dediği gibi "ölüm Allahın emri, ayrılık olmasaydı" ama oluyor işte.

Küçük bir umut kocaeli yenişehir mahallesi civarında bulan eden olursa doğal yeşil erkek bir kuş ulaşırsa sevinirim gerçi forumda pek yok kocaelili ama neyse. Derdimi paylaşmak içimi dökmek istedim kusura kalmayın vaktinizi aldım. Herkese hayırlı günler.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. koray5006

koray5006 Member

Beğenileri:
    0
    Bizimde yıllar önce bir kuşumuz kaçmıştı. Neler çektiğinizi anlayabiliyorum. Geçmiş olsun. :(

4. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Sağolun teşekkürler. Tuhaf oluyor insan.

5. veysel boz

veysel boz New Member

Beğenileri:
    0
    Çoğu İnsandan daha vefalı dostun oluyor bi süre sonra bazı hayvanlar gittiği zaman çok üzülüyorsun çok acı bi duygu yürekten söylüyorum çok üzüldüm umarım bulunur

6. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Çok geçmiş olsun.Canı gönülden diliyorum ki bulursunuz inşallah kuşunuzu.Benimki de 3 gün önce kaçtı.Daha doğrusu ben kaçırdım.Hayatımda hiç hissetmediğim kadar vicdan azabı çekiyorum.Hayali sürekli gözlerimin önünde.Hiçbir kuşun onun gibi olamayacağını biliyorum.Hala bir mucize bekliyorum belki buluruz die :(

#6 Aysu GÖKTÜRK, 21 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 21 Temmuz 2015
  7. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Sağolun teşekkürler. Eşi yavruları vardı bakalım yavrular büyüsün inşallah hayırlısı ile birini alıcam diğerini vericem arkadaşıma, anneyi de veririm diğer bir arkadaşıma artık napalım. Kendi aldığım yavrunun kafesine de küçük kilitler vurayım diyorum benden başkası kafes kapağını açmasın diye insan üzüldüğü kadar da sinirleniyor kendi hatası olmayınca başkalarından çıkartmak istiyor bir şekilde hırsını.

8. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    gecmiş olsun :......

9. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun kardeşim

10. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
  11. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Hemen kötü düşünmeyin belki de iyi birisinin evine gitmiştir inşallah ölmesinden iyidir
    bundan önceki kuşum bize öyle gelmişti :) ama en iyisi tabi sizin bulmanız inşallah geri kavuşursunuz geçmiş olsun :(

12. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Cok gecmis olsun zor bir durum..Sonucta o kadar zaman gecirdiniz beraber ama olan olmus yapacak bisey..

13. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Çok sağolun teşekkür ediyorum hepinize destekleriniz için. İnşallah birine gitmiştir ama buralar hep karga dolu aklıma kötü senaryo geliyor o yüzden ama birisi alsa baksa insan gibi insan olan birisi çok iyi olur tabi bu durumdan haberim olmaz ama inşallah öyle olsun.

14. MuhabbetDostu

MuhabbetDostu New Member

Beğenileri:
    0
    Çok üzüldüm umarım yaşıyordur. Aklıma kaçan Fıstık'ım geldi. Kargaların ağzında görmüştüm benim 2 yıllık dostumu :(

15. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    İnşallah en kısa zamanda bulunur eğer bulunmaz ise ondan daha fazla birbirinize bağlanacağınız yeni bir kuş sahiplenirsiniz umarım.

16. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Yavrulari var hatra yuvadan atlamak uzereler insallah omurlerinin sonuna kadar onunla beraber yasariz.

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Geçmiş olsun çevreye sor soruştur iyice fazla uzağa gidemezler

Sayfayı Paylaş