Karadeniz Pet

format dvd si olusturma

yusufkral

Onursal Üye
Slm arkadaslar bende dvd de win 7 dvd var ...ben bunu nasil coaltirim ...normal cekiyoum masa ustune atip ordan yazdiriyorum ama direk biyostan başlamiyor o zsmanda yerel c ye format atmiyor nasil cekersem duzelir

Slm arkadaslar bende dvd de win 7 dvd var ...ben bunu nasil coaltirim ...normal cekiyoum masa ustune atip ordan yazdiriyorum ama direk biyostan başlamiyor o zsmanda yerel c ye format atmiyor nasil cekersem duzelir

Windows 7'nin iso halinde kalıp dosyası lazım öncelikle internetten indirebilirsin ondan sonra
BurayaTıklayarak indirdiğin programla çoğaltabilirsin.Programda adımlar sıra sıra gidiyor zaten programda takıldığın bi yer olursa yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Suan sisteminde ne kurulu win 8 mi yoksa 7 mi ? Nero express ile cd kopyalayabilirsin. Eger win 7 ise Cd den başlaması içinde bazı anakrtlar F9 veya F12 ile direk boot menüsüne girer ordan cd rom secip baslatabilirsin. Yada biosa girip yine başlangıcı cd den yapman gerek. Yok eger win 8 den 7 ye gececeksen UEFI ayarlarini yapman gerekebilir

Nero vb CD kopyalama programı ile dvd kopyalama yapabilirsin. İlk önce dvd yi okuyup belleğe alacak. Sonra onu çıkarıp boş dvd yi isteyecek. PC ye kopayalayıp sonra dvd ye yazdırarak olmaz.

Hepinize tsk

[MENTION=16725]Vexille[/MENTION] ... önce interneten istedin windowsun iso dosyasını indir sonra usb boot diye iso dosya yazma programı var onu indir ve ister isonu dvd ye istersende flaşa yaza bilirsin